Enisey – Cska Moskova Maç Analizi! (5 Ekim)

fersu-yahyabeyogluEnisey geçen sezonki kadrosundan önemli isimleri kaybettiler; başta koç Karasev, Kennedy-Nuggets, Sergeev-Zenit, Ohlbrecht-Ulm, Zakharov-Kuban ve James-R.Emilia. Buna karşın kadroya kattıkları kaydadeğer isimler ise; Wayns-Varese, Elegar-TED ve Taylor-Strasbourg oldular. Hedefleri yine playoff yarışında bir yer bulmak olacak. Taylor ve Wayns gibi iki tempolu guardla açık alanı kullanmaya çalışacaklarını söylemek yanlış olmaz. Pota altında fazla silahları yok.

Geçen sezonun kupa beyi, Euroleague şampiyonu CSKA Moskova Nichols dışında tüm kadroyu korumayı başardığı gibi çok önemli takviyeler de yaptılar; Augustine-Khimki, Antonov-Novgorod, ve Ayres-Spurs. Ama tabi bu isimler gelirken Freeland ve Hines gibi iki önemli uzunları da sakat şuanda. Zaten Ayres hamlesi de bu iki eksiğin üzerine yapıldı 2 aylılık bir anlaşma ile. CSKA için asıl önemli olan tabiki Teodosic-De Colo ikilisinin performansı. Onlar stadart oyunlarını sergilediklerinde zaten vasat uzunları bile parlatıp seviye atlatabiliyorlar, sorun olmuyor bu eksikler.

Yeni bir takım olan Enisey’nin formda ve sezona hazır bir CSKA karşısında hiç şansı yok. Her ne kadar handikap 17.5 ile biraz yüksek gibi görünse de son şampiyonun bu handikapı da geçerek rahat bir galibiyet alacağını düşünüyorum hayli üstün kadrosuyla. Bu maçta da oranı ve riski bir tık yukarı çıkarmak isteyenler 2/2 opsiyonunu da deneyebilirler.

Tahmin: MS2 (-17.5h)

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın