Dynamo Kursk – İstanbul Üni. Maç Analizi! (6 Mart)

Eurocup’ta kalan son temsilcimiz İstanbul Üniversitesi BGD geçen hafta İstanbul’da oynanan ve 70-86 mağlubiyeti ile biten yarı final maçının rövanşında Dynamo Kursk’a konuk oluyor. Dynamo Kursk daha çok kısa rotasyonunun zorlamaları ve orta mesafe şutları ile sayı bulan bir takım. Kupanın Botaş ve Antakya’nın da yeraldığı A grubunu yenilgisiz kapattılar. Çeyrek finalde de Merin BŞB’yi elediler. Takımda Augustus, Prince gibi önemli kısa skorerler mevcut. Pivot Dupree’de önemli bir katkı veriyor. Bu kupada yenilgi yaşamadılar. Kupanın en iyi savunma yapan 2. takımı durumundalar.

İstanbul Üniversitesi ise kupanın ilk grubunda 1 yenilgi yaşayarak çeyrek finalist oldu ve o çeyrek finalde de Nantes Reze’yi zorlu geçen 2 maçın sonunda eledi. Takım kupanın en skorer 2. ve en asistçi 2. ekibi. Pivotları Osipova’yı 2 gün önce Kosice takımına sattılar ve bu pozisyonda bir eksilme yaşadılar. İlk maçı canlı olarak izleme şansını buldum.

Bu maçta Kursk kısaların etkinliği ve yüksek şut yüzdesiyle maçı aldı.Uzun rotasyonu eksilen İstanbul Üniversitesini bu maçta da farklı yeneceklerini düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (-7.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın