Dijon – Bamberg Maç Analizi! (28 Ocak)

koraycelikerEurocup Top 32’de K Grubu‘nda Dijon ve Bamberg 3 maçta 1’er galibiyet elde ettiler. Dijon ilk 2 maçında yenildikten sonra son maçında Bamberg‘i deplasmanda mucizevi bir şekilde mağlup etmeyi başardı. Mucizevi diyorum çünkü hem 15 sayı geriden gelerek kazandılar hem de %55.55 isabet oranıyla tam 15 3’lük isabeti sağladılar.  Maçın genelinde ve geri kalan istatistiklerinde elle tutulur bir yanları yoktu. Özellikle Steven Gray maç sonunu çok iyi oynadı. Takımın rotasyonu fazla uzun ve verimli değil. Zaten Amerikalı oyuncular Erving Walker, Steven Gray, Andre Harris, Zach Moss ve Kris Joseph dışında fazla da katkı sağlayabilen bir oyuncuları yok.

Bamberg ise Top 32’ye grubun dişli takımlarından Union Olimpija‘yı deplasmanda yenerek başlamıştı. Eğer bu önemli galibiyetin ardından evinde üst üste hem Bayern Munih‘i hem de Dijon‘u yenebilselerdi gruptan çıkma biletini ceplerine neredeyse koymuş olurlardı. Ancak şimdi işler çok karışık. Kalan 3 maçlarından 2’sini deplasmanda oynayacaklar. Eğer Dijon‘a bugün kaybederlerse son 2 maçı kazanması Alman takımına yetmeyecek. Aynı zamanda Dijon‘un kalan 2 maçını kaybetmesini bekleyecekler. Bu açıdan oldukça kritik bir mücadeleye çıkacaklarını söylemek hayalcilik olmaz. Konuk takım 10 günlük zarf içinde kadrosuna tam 3 takviye yaptı. Bunlardan en önemlisi hafta içinde Varese‘den ayrıldı diye Cantu galibiyetini önermemin sebebi olan; Dawan Robinson. İlk maçında ayağının tozuyla çıktığı Frankfurt karşısında 13 sayı, 3 ribaund ve 2 asistle oynadı. Ayrıca Tibor Taras ve Michael Snaer de takıma katılan diğer isimler oldular. Brad Wanamaker, Ryan Thompson, Josh Duncan, Janis Strelnieks, Trevor Mbakwe ve Daniel Theis takımın önemli isimleri olarak göze çarpıyor.

723 kodlu maçta handikaplar öncelikle +1.5 Dijon lehine açılmıştı. Daha sonra ise +1.5 Bamberg lehine güncellendi. Hatalı bir karar oldu bu. Gün içerisinde handikapların tekrar Dijon‘a geçmesini hatta daha da artmasını bekliyorum. Bahis açısından ise MS 2 bahsini güvenle öneriyorum. Bunun en önemli sebebi turnuvada sona gelindikçe tecrübe farkları iyice ortaya çıkar. Buraları oynamayı çok iyi bilen Bamberg turnuvaya erken veda etmek istemiyorsa bugün her zamankinden daha özverili oynamalı.

Tahmin: MS 2 (+1.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponları! (22 Mayıs)

İdeal 530 – Internacional – Chapecoense İY X : 2.00 531 – Libertad – Nacional …

Bir Cevap Yazın