Demir İnşaat Büyükçekmece – İstanbul BBSK Maç Analizi! (17 Aralık)

Şuanda 4 galibiyetle BSL’de 9.sırada olan Büyükçekmece iyi başlayıp düşüşe geçmişti ve artık bir çıkış yakalamak istiyorlar. Geçen hafta eksik Uşak deplasmanında aslında bu fırsatı yakalamışlardı ama son çeyrekte direnemediler. FIBA Europe Cup’da oynamalarının da etkisiyle zorlanıyorlar yoğun maç trafiğinde. Yeni transfer henüz ligde 2 maçta forma giyebildi ve adaptasyon sürecini tamamlayamadı, %100 performans veremiyor. Hannah’ın sakatlığı devam ediyor ve bu maçta forma giymesi beklenmiyor. Hayes ve Caloiaro şuanda takımın ön plana çıkan isimleri. BSL’de kendi sahalarında oynadıkları 5 maçta ortalama 152,5 sayı atıldı.

Rakibi gibi 4 galibiyeti bulunan ve averajla 11.sırada bulunan koç Erdoğan yönetimindeki İBB son 3 maçta 2 galibiyet alarak çıkışa geçti. Özellikle geçen hafta kendi sahalarında Galatasaray’ı geçerek önemli bir işe imza attılar ve dikkatleri üzerlerine çektiler. Deniz’in sakatlığı devam ediyor ve bu maçtaki durumu maç saatinde belli olacak. Armand şuanda tartışmasız takımın lideri, Calloway ve Klobucar da onun en büyük yardımcıları. Büyükçekmece’nin 5 deplasman maçında ortalama 152 sayı çıktı.

İki takımda skor potansiyeli yüksek ve açık alanda etkili guardlara sahipler. Bunun yanında şutör uzunlara da sahip olmaları geçiş hücumlarında avantaj sağlıyor. Denk güçlerin mücadelesinde son ana kadar kapışmanın devam edeceğini ve bunun da skoru yukarı çekeceğini düşünüyorum.

Tahmin: Üst (154.5)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (24 Mayıs)

Boston Celtics sahasındaki 2 maçıda rahat kazanarak 2-0 öne geçmişti. Ancak deplasmandaki 2 maçı kaybetti. …

Bir Cevap Yazın