Demir İnşaat Büyükçekmece – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Kasım)

unver-erturkDemir İnşaat Büyükçekmece sezona iyi bir giriş yaptıktan sonra son 4 karşılaşmada yalnızca 1 galibiyet alabildi. Geçtiğimiz hafta Efes karşısında çok fazla top kaybı yaparak maçtan erken kopup farklı mağlup oldular. Kenny Hayes ve Kahiem Seawrighth takımın sayı yükünü çeken isimler. Andrija Stipanovac kötü oynamaya devam ediyor.

Fenerbahçe hafta içi İsrail deplasmanında Tel-Aviv’e de yenilerek üst üste 3.mağlubiyetini almıştı. Hemen 2 gün sonra yine bir Eurolig maçında Efes’i ağırladıkları karşılaşmada ilk yarı çok zorlansalar da maçı kazanarak çok önemli bir psikolojik galibiyet aldılar. Eurolig’in değişen formatında haftada 3 karşılaşmaya çıkıp çok uzun süreler alan
oyuncular var. Bu durum uzun vadede ciddi sorunlara yol açabilir. Özellikle Udoh geçtiğimiz sezonda Vesely’nin sakatlığı sürecinde çok azla yorgun gözüküp açıklamalarında yorgunluğa hiç değinmemişti.

Fakat Efes maçından sonra 5 günde 3. Maçına çıkan Ekpe yorgunluk konusunu dile getirdi ve bir nevi bu sezonun kolay geçmeyeceğini herkese açıkladı. Sloukas kötü maçların ardından Efes karşısında iyi görüntü verdi. Nunnally bu sezon geçtiğimiz sezon ki Kalinic’in sezon başlangıcı yarattığı hayal kırıklığını yaratıyor. Datome bu sezon mental anlamda geçtiğimiz seneden çok uzak. Fenerbahçe çok yoğun bir hafta geçirdi. Önce Galatasaray ardından İsrail deplasmanı ardından Efes ile zor bir maç oynadı. Bu karşılaşmada yerli rotasyonunda Barış, Berk, Melih maçın gidişatına göre ciddi üreler alabilir. Büyükçekmece’nin bu durumu kendi lehlerine çevireceklerini ve Fenerbahçe’yi zorlayacaklarını düşünüyorum. Öncelik handikap avantajıyla MS 1.

Tahmin ; Ms 1 (-8.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın