Darüşşafaka – Uşak Sportif Maç Analizi! (4 Eylül)

fersu-yahyabeyogluKoç Blatt yönetiminde yenilenmiş Darüşşafaka Doğuş Harangody ve Bertans’ın forma giymediği ilk hazırlık maçında eksik İsranbul BŞB’yi (Klobucar ve Varnado) net bir skorla geçmeyi başarmıştı 87-66 ile. Yeni transferler Clyburn ve Moerman takımı sırtlarken Wilbekin ve Semih de geçen sezon kaldıkları yerden devam ettiler. Yeni transferlerden takımın liderleri olması beklenen iki isim Wanamaker ve Anderson ise sessizlerdi, henüz alışma evresinde oldukları belliydi. Bunun yanında yeni bir takım olmalarının da etkisiyle İstanbul BŞB’nin skorerlerini bireysel olarak durdurmakta zorlandılar, McCauley ve Armand’dan toplam 41 sayı yediler.

Koç Bulkaz yönetiminde transfer döneminde yaptıkları hamlelerle yine heyecan verici bir takım oldu Muratbey Uşak. İlk hazırlık maçlarında eksik Karşıyaka’yı (Ponitka ve Brown) deplasmanda 91-71 gibi net bir skorla geçmeyi başardılar. Ancak pota altı savunmasında problem yaşadılar, Summers ve Boone’dan toplam 40 sayı yediler. Bunun yanında hücumda ise pota altını çok iyi kullandılar ve Kairys artı Monroe’dan toplam 32 sayı buldular. Skor dağılımının düzgün olması ve tam 5 oyuncunun çift haneli skorlara ulaşması koç Bulkaz’ın “takım” olgusunu ekibine hızlıca aşıladığını gösteriyor.

Darüşşafaka Doğuş kadro derinliği açısından hakikaten özel bir yerde hem ligimizde hem de Euroleague’de. Koç Blatt yönetiminde de takım olma konusunda doğru yolda ilerliyorlar. Ama karşılarında çok tehlikeli bir takım var. Her oyuncusundan maksimum fayda çıkaran koç Bulkaz ve Uşak Darüşşafaka karşısında sonuna kadar mücadele edecektir. Fakat Darüşşafaka’nın pota altındaki üstünlüğü ön plana çıkacaktır. Ben ilk yarıdan Darüşşafaka’nın 5 ve üzeri farkı koruyacağını düşünüyorum.

Tahmin: İY1 (-4.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın