Darüşşafaka – Karşıyaka Maç Analizi! (18 Aralık)

Koç Blatt’in ekibi hem Euroleague’de hem de BSL’de henüz istikrarı yakalayamadı. Ellerindeki kaliteli kadronun hakkını veremediler henüz tam olarak. BSL’de 7 galibiyet 3 mağlubiyetle 5.sıradalar ve bugün play-off oynansa ev sahibi avantajlarını kaybetmiş durumdalar. Wanamaker ve Clyburn sezon başından beri etkili oluyorlar ancak Anderson halen devreye giremedi, Moerman ise iniş çıkışlı bir performan sergiliyor. Ligde çok iyi savunma yapıyorlar ve oynadıkları maçlarda ortalama 150 sayı çıkıyor.

Pınar Karşıyaka’da işler pek yolunda gitmedi ve kadroda erken revizyona gitmek zorunda kaldılar. Dillard’dan bekleneni alamadılar ve önce kadro dışı bıraktılar sonrasında da yollar ayrıldı. Ancak bu sürede Brown ekstra sorumluluk alarak takımı sırtladı ve önemli kayıplar olmasını engelledi. Şuanda BSL’de 6 galibiyetle 7.sıradalar, play-off resmi içerisindeler. Dillard’ın yerini sezona Best Balıkesir ile başlayan Green ile doldurdular, bu maçta koç Markovic uygun görürse süre bulabilecek. Ponitka, Summers ve Owens gibi bitiricleri çok daha iyi kullanabilecek bir guarda sahipler artık.

Karşıyaka’nın da maçlarında ortalama 155 sayı çıkıyor ki Green ile skor bulma konusundaki potansiyelleri kesinlikle yukarı çıkacaktır. Real Madrid maçının yorgunluğu ile sahada olacak Daçka karşısında tempoyu arttırıp onları düzenden çıkarmak isteyeceklerdir. Ev sahibi de savunmayı ikinci plana atabilir, bence kazanan takım 80 sayılara yaklaşacak bu nedenle açılan topla sayı baremi rahat geçilir.

Tahmin: ÜST (151.5)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (24 Mayıs)

Boston Celtics sahasındaki 2 maçıda rahat kazanarak 2-0 öne geçmişti. Ancak deplasmandaki 2 maçı kaybetti. …

Bir Cevap Yazın