Darüşşafaka – Fenerbahçe Maç Analizi! (7 Kasım)

unver-erturkHaftanın karşılaşmasında Darüşşafaka Doğuş ve Fenerbahçe karşı karşıya geliyor.
Darüşşafaka tutuk başladığı sezonun ardından daha iyi oynamaya başladı. Hala maç içinde kopuk kopuk performanslar sergileseler de bazı uyuyan oyuncuların uyanması onlar için bir artı. Zalgris karşısında geçtiğimiz hafta ilk yarı büyük farkla geriye düşseler de 3.periyotta ki muhteşem hücum performansı ile geri döndüler ve maçı kazandılar. Boyalı alanda çok ciddi sorun yaşıyorlar. Ribaund probleminin yanı sıra hücumda da Slaughter ve Furkan’ın etkisizliği takım için büyük dez avantaj. Moerman, Wanamaker ve Wilbenkin takımın sayı yükünü çeken isimler.

Fenerbahçe geçtiğimiz hafta Kazan’a mağlup olarak iç sahada ki galibiyet serilerini noktalarılar. Kazan maçının maç önü analizinde belirttiğim 3 temel unsurun 3’ünün de ters gelmesi bu mağlubiyeti getiren temel unsurlar olmuştu.
1- Udoh-Vesely ikilisi çok formda. Kazanın etkili kanadı boyalı alanda Latavious Williams ribaundlarda zorlanır ve zor bir maç çıkarır düşüncesindeydim. Fakat özellikle Udoh çok kötü bir maç çıkararak sadece hücumda 3 sayı bulabilip Vesely ile birlikte toplam 5 ribaund alabildiler. Latavious ise 14 sayı 10 ribaund ile çok etkili oldu.
2- Keith Langford! Kazan’ın Clark ve Ponkrashov’suz kesinlikle en büyük sayı opsiyonunu Fenerbahçe gibi savunma gücü yüksek bir takımın durdurabileceğini en azından hücum performansını minimuma indirebileceğini düşünüyordum. Fakat Langford hücumda tam 28 sayı buldu.

3- Kostas Skoukas? Bogdanovic’in yokluğunda süresi artan Yunan oyuncu çok iyi maçlar çıkartarak takımı çok iyi yönlendiriyordu. Fakat sanırım geldiğinden bu yana en kötü oyununu oynayan Yunan oyuncu 3/13 saha içi isabetinin yanında 6’da top kaybı yaptı. Ayrıca 3 dakika kala Fenerbahçe lehine fark 5 sayı iken kaçırdığı boş turnike belki de maçın en kırılma anıydı.

Udoh-Vesely ikilisi güçlü Kazan boyalı alanı ile kötü günlerinde baş edememiş olabilir. Fakat bugün boyalı alanda ciddi sorunlar yaşayan Darüşşafaka ile oynayacaklar. Kazan maçının aksine çok etkili olacaklarını düşünüyorum. Fenerbahçe, Kazan maçından gerekli derslerini çıkartarak bu karşılaşmayı kazanmasını bekliyorum.

Tahmin : MS 2 (1.65)

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın