Darüşşafaka Doğuş – Gaziantep Maç Analizi! (22 Ekim)

fersu-yahyabeyogluBüyük hedeflerle iddaalı bir kadro kuran Darüşşafaka geçirdiği müthiş hazırlık döneminin aksine sezona etkili bir başlangıç yapamadı. Ligde geçen hafta Banvit karşısında müthiş bir çekişmeye sahne olan ve uzatmaya giden maçı kaybettiler 93-88, Theodore’u durduramadılar. Euroleague’de ise ilk hafta olduğu gibi yine son ana kadar nefesleri kesen bir maç oynadılar ve kendi sahalarındaki ilk maçlarında Milano’ya 80-81 kaybetmekte kurtulamadılar. Moerman-Wanamaker-Clyburn üçlüsü takımlarını sırtlayan isimler. Pota altında bir hücum opsiyonu bulamamaları onları şimdiye kadar en çok zorlayan konu oldu.

Zor bir sezon öncesi geçiren Gaziantep dar kadrosunun eksilerini sezonun hemen başında yaşamaya başladı. Sezon içerisindeki hedef maçlarından ikisini kaybettiler ki geçen hafta onlar için baya yorucu ve zor geçti. Önce Karşıyaka’ya kendi sahalarında 73-75 kaybettiler sonra da FIBA Europe Cup’da Kıbrıs deplasmanında uzatmaya giden maçta Petrolina’yı 86-93 geçmeyi başardılar. Denmon-Ivanov-Cherry üçlüsü hücumda takımı sırtlamaya çalışıyorlar, zaman zaman Balazic de onlara destek oluyor. Geçen sezonun flaş ismi Rautins ise bu sezona kötü başladı.

Darüşşafaka Doğuş’un Euroleague’de yaşadığı kaybın ve Banvit yenilgisinin acısını Gaziantep’ten çıkaracağını ve bu maçta bir çok oyuncunun patlama yapacağını düşünüyorum. Hafta içi zor bir maç çıkaran ve dar kadrosu ile uzatma oynamak zorunda olan Gaziantep’in deplasmandaki bu maçta fazla direneceğini düşünmüyorum, zaten onlar için sezonun hedef maçlarından biri değil. Bu nedenle Darüşşafaka’nın handikapı aşarak kazanmasını bekliyorum.

Tahmin: Ms1 (-14.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

1 yorum

  1. 14,5 biraz fazla değil mi? Yenılmıyorsam Darüşşafaka önümüzdeki haftaiçi 2 eurolig maçı oynayacak. Bu maçı kazanıp farkı fazla zorlamazlar gibi geliyor..

Bir Cevap Yazın