Darüşşafaka Doğuş – Cedevita Maç Analizi! (7 Ocak)

fersu-yahyabeyogluDarüşşafaka Doğuş son lig maçında Trabzonspor MP karşısında moral bozucu bir mağlubiyet alırken hücum performansı konusunda yine sınıfta kaldı. Oyun kurucu pozisyonundaki sorun halen devam ediyor ve bu takım olarak hücumda ritim bulmalarını zorlaştırıyor, bir türlü pas trafiğini kuramıyorlar. Wilbekin’in birebirleri ile verdiği anlık ama istikrarsız katkılar ya da maç başlarında Semih’i kullanarak sağladıkları etki dışında savunmada azcık konsantre olan her takıma karşı problem yaşıyorlar.

Cedevita normal sezonda Euroleague’in bize sunduğu tatlı süprizlerden biriydi. Hadlerini bilerek oynamaları, mücadele ederek ve savunma yaparak maç kazanacaklarını bilmeleri onlar için büyük artı. Bununla beraber ellerinde Zoric ve White gibi iki değerli,tecrübeli oyuncu var. Pullen de sezona iyi başladı ve takımın skor gücünü zaman zaman tek başına sırtlıyor. Bilan klasik Yugoslav uzunlarından kalan son örneklerden, alçak postta etkili bir isim ve Semih ile mücadelelerini izlemek çok keyifli olacak. Babic de takımın enerji kaynağı şuanda.

Cedevita’nın oyun kurucu pozisyonundaki tamamlayıcı ismi Gordic’in hastalığından dolayı bu maçta forma giymesi beklenmiyor. Darüşşafaka’da ise sakat oyuncu yok,tam kadrolar.Hücumda zorlanan ve genelde yarı saha basketbolunu tercih eden iki takımın mücadelesinde düşük bir skor bekliyorum.Savunmalar ön plana çıkacaktır, iki takım ilk 4 yarışında bu maçın ne kadar kritik olduğunun farkındalar.

Tahmin: Alt (146,5)

İlginizi Çekebilir

Euroleague

Barcelona – Bamberg Maç Analizi! (28 Ekim)

Koç Bartzokas ile iddaalı bir kadro kuran Barcelona son yılların en talihsiz takımları arasında bana ...

Bir Cevap Yazın

Kapat