Darüşşafaka Doğuş – Baskonia Maç Analizi! (12 Ocak)

Darüşşafaka Doğuş istikrarsız ve dengesiz bir takım olduğunu geçen hafta Maccabi karşısında bir kez daha kanıtladı. O maçta önce 20 sayı geriye düşüp sonra 10 sayı öne geçtiler.Ancak maçın sonunda iyi oynayamayarak kaybettiler. Tabii bu dengesiz gözüken yapıda takım oyun kurucusunun Wilbekkin olmasının da rolü var. Takımın skor yükünü Bu isim dışında Brad Wanamaker, Will Clyburn ve James Anderson çekiyor. Takıma yeni katılan ve henüz 4 resmi maça çıkan Zizic’te kalitesini belli eden bir uzun. Maç başına 78.9 sayı atıyorlar.

Baskonia ise ligin sürpriz ekibi. Sahalarında yenilmeleri çok güç. Deplasmanda da Real Madrid, Kızılyıldız gibi ekipleri yenebiliyorlar. Tempo yükseldiğinde durdurulması zor bir ekip oluyorlar. Sito Alonso bu sisteme uygun isimleri takıma monte etmiş durumda. Shane Larkin, Johannes Voigtmann, Rodrigue Beaubois ve Tornike Shengeila takımın skorer isimleri. Maç başına 81.6 sayı atıyorlar.34 ribaund ortalaması da ligin 2. en çok ribaund alan ekibi olmalarına neden oluyor.

Baskonia ligin ilk devresinde Vitoria’da oynanan maçı farklı kazanmış ve savunmada da en az sayı yediği maçı yaşamıştı. Ancak Darüşşafaka sahasında bir başka motivasyonla oynuyor.2 takımın bu sefer tempolu bir maçını izleyeceğimizi düşünüyorum. Bu sebeple de üst seçimim var.

Tahmin: 159.5 ÜST

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın