Darüşşafaka – Ankara DSİ Maç Analizi! (16 Mart)

TB2L’nin şampiyonluk adaylarından en önemlisi Darüşşafaka sahasında bir diğer Beko Basketbol Ligi adayı Ankara DSİ’yi ağırlıyor. Darüşşafaka ligde son 8 maçtı kaybetmiyor.Son mağlubiyetini deplasmanda Yeşil Giresun karşısında almışlardı.Takıma yapılan Quıncy Douby takviyesiyle yabancı oyuncu sayıları 3 oldu.Bu bir yabancı oyuncunun tribüne çıkması anlamına geliyor.Takımın skor yükünü Ersin Görkem ve Lyn Greer üstleniyor. Uzunlar Lawrence Roberts ve Nedim Yücel’de skora katkı veriyor. 64.72 ortalama ile ligin en az sayı yiyen takımı konumundalar.

Ankara DSİ ise son haftların diğer formda ekibi.Son 6 maçtır kazanıyorlar. Yeşil Giresun’un mağlubiyetleri ile 2. sıraya kadar çıktılar. Takımın skor yükünü Lamar Karim, Kaspars Kambala, Hakan Erol ve Mustafa Baki Görür üstleniyor. Ligin skor sıkıntısı yaşamayan takımlarından biriler.

Darüşşafaka sahasında ligin iyi ekipleri ile oynadığı maçları kazanırken zorlandı. Hiçbirine 7 sayıdan fazla fark yapamadı. Bu maçta handikapın avantaj teşkil ettiğini düşünüyorum.Bu avantaj kullanılmalı.

MS 2 (+7.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın