Darmstadt – Mainz Maç Analizi! (2 Ekim)

ulas-eskiturkDarmstadt sezonun başında küme düşme adaylarının başında gösterilse de lig başladığından bu yana büyük bir sürpriz yaparak sadece 1 mağlubiyet aldı. Alınan tek mağlubiyet de güçlü Bayern karşısında oldu, o maçı 3-0 kaybettiler. Diğer maçlarda ise yaptıkları düzenli savunma anlayışı ile puan ve puanlar kazandılar. Geçen hafta da Dortmund’a sahasında ilk puan kaybını yaşattılar. İlk yarıda çok iyi kurgulanmış bir kontra atak ile 1-0 öne geçmişlerdi ardından ikinci yarı 2-1 geriye düşseler de son dakikalarda buldukları gol ile Dortmund deplasmanından 1 puan çıkarmayı başardılar.

Mainz lige fena sayılmayacak bir başlangıç yaptı. Türk kökenli Yunus Malli’nin de iyi futbolu ile takımına önderlik ettiği söylenebilir. Mainz her ne kadar iyi sayılabilecek bir performans ile lige başlasa da son iki karşılaşmasını kaybetti. Bir maçı Leverkusen’e diğerini ise Bayern’e kaybettiler. Tabii bunlar ormal sayılabilecek sonuçlar. İki haftadır puan kaybı yaşamalarının ardından bu hafta reaksiyon göstermeleri gerekir. Karşılarında sert bir savunma anlayışı ile bulunan Darmstadt olacak. En azından 1 puan çıkarmak isteyeceklerdir bu deplasmandan.

Darmstadt sahasında iyi futbol oynayan bir ekip. Sadece Bayern’ boyun eğdiler burada. Yine savunmayı sıkı tutup, kontra ataklar ile Mainz savunması zorlayacaklardır. Mainz’ın benzer yapıda futbol oynayan Ingolstadt’a sahasında kaybettiğini hatırlatalım. Bu zorlu mücadelede benim tercihim Darmstadt’ın kaybetmeyeceği yönünde.

Tahmin: H 1 (1.40)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın