Dallas Wings – Phoenix Mercury Maç Analizi! (22 Haziran)

necaDallas sahasında Mercury takımını konuk edecek. Bu 2 takım 3 gün öncede karşılaşmış ve uzatmaya giden karşılaşmayı Dallas 117 – 111 kazanmıştı. Glory ve Diggins’n takıma gelmesinin ardından daha tehlikeli bir haline dönüşen ev sahibi Dallas’ta önemli skorerler bulunmakta. Genç Powers dinamiğiyle takımı ateşliyor. Christmas ve Sims takımını kontrol eden isimler Paris de kalıbıyla pota işlev gören oyuncular. Yüksek skorlar elde etmekteler. Maç başınan 90.4 sayı ürettiklerini belirtelim.

Mercury ise kapasitesi olan ancak bu kapasiteyi kullanamayan ekiplerden. Taurası, Griner ve Taylor gibi çok önemli silahlara sahipler ancak bu oyuncuların oyunda kaldıkalrı sürede savunmada çok sıkıntı yaşamaktalar.Ligin en fazla sayı yiyen 2. takımı konumundalar.

Dallas’ın son dönemdeki hücum performansı iyi, Mercury da savunma problemleri hat safada ancak hücumda da önemli isimlere sahipler barem yüksek olsa da bu iki takımın daha önce karşılaştığı maçı izledim ve takımlar atarak kazanmak istiyor buda hızlı sayılar ve fast break ler anlamına geliyor. Dediğim gibi barem yüksek olsa da bu maçta zevkli tempolu bir oyun anlayışı beklemek yanlış olmaz. Geride kalan maçların ardından iki takımda savunmayı 2.planda tuttular. Üst oynayalım.

Tahmin : Üst (175.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın