Cska Moskova – Lokomotiv Kuban Maç Analizi! (13 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluFinal Four’un ve finallerin şanssız takımı CSKA bu sefer ipi göğüslemek için kararlı. Sezon boyunca koç Itoudis yönetiminde hayli dominant bir basketbol sergilediler, evet Top 16’da biraz düşüş yaşadılar fakat bu onları fazla etkilemedi. De Colo son yılların en iyi bireysel performanslarından birini sergiledi bu sezon ki bunu yaparken de hiç ama hiç sivrilmedi, hep tkaımı için ter döktü. Teodosic kenardan gelmesine rağmen onun liderliğinde çok daha verimli bir oyuncuya dönüştü. Higgins, Jackson, Fridzon ve Vorontsevich de oyunun iki alanında katkı verebilen çok değerli parçalar.Freeland’ın sakatlığı ve Final Four’da da yer alamayacak olması belki de tek önemli eksileri. Sakatlığı geçen Korobkov ve yılın en iyi savunmacısı seçilen undersized pivotların şuanda Euroleague’deki en iyi temsilcisi Hines ile boyalı alanda mücadele edecekler.

Koç Bartzokas elindeki malzeme ile sezonun en keyif veren takımlarından birini oluşturmayı ve bu takımı sezon boyu istikrarlı bir şekilde yönetmeyi başardı. Sert savunmaları, zaman zaman 3 sayı bombardımanı ile rakiplerini yıldırmalarıyla hayli ilginç ve çok yönlü bir takım Kuban. Delaney ve Randolph son maçlarda fazla ön plana çıktılar belki ancak Claver ve Singelton arka planda kalan, pis işleri yapan ve oyunun iki alanında da efektif olan isimler. Zaten onların hücumdaki performansları biraz yukarı çıktığında maçları daha rahat kazanıyorlar, savunmada ise enerjiyi ve mücadeleyi sahaya yansıtan isimler. Draper, Janning, Broekhoff ve Voronov da önemli görev adamları. Özellikle Broekhoff, Draper ve Voronov’un zaman zaman birlikte olduğu beşte sert savunma ile rakiplerini ciddi şekilde oyundan soğutabiliyorlar.

İki Yunan taktisyenin mücadelesinde elbette koç Bartzokas tecrübesi ile ağır basıyor ancak koç Itoudis de artık takımını çok iyi tanıyor ve kağıt üzerinde net bir şekilde daha üstün bir kadroya sahipler. Sonuçta tamam mı devam mı maçı ve Kuban elinden geldiği kadar CSKA’yı zorlayacaktır. Ama Teodosic ve De Colo’nun kupayı ne kadar istediklerini biliyoruz, bu maçta bunu net bir şekilde hissedeceğiz. CSKA maçın başından sonuna önde olacaktır. Bu nedenle önerim MS1 olacak ama biraz daha risk alabilirim diyenler 1/1 de deneyebilir kuponlarında.

Tahmin: MS1 (-6.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın