Cska Moskova – Fenerbahçe Maç Analizi! (23 Aralık)

Eurolegue’de yılın beklenen maçı geldi çattı!.. Geçen sezon final maçında karşılaşan iki takımdan da farklı farklı performasnlar görmüştük. Bir arada 20lerin üstüne çıkan farkı Obradovic ve öğrencileri harika bir oyunla geri dönmesini bilmişti ancak skandal bir hakem olan Damir Javor’un kararlarıyla maçı uzatmalarda kaybetmişti.

Öyle ki Fenerbahçeli oyuncuların bir çoğu bu maçı sabırsızlıkla bekliyordu. Udoh ve Vesely özellikle bu maça farklı psikolojilerde hazırlanıyor. Darüşşafaka maçı öncesi röportajlarda bu ikili hep bu maçtan söz etti. Daçka’ya karşı kaybedilmesi beni şaşırtmadı çünkü tüm takımın aklı bu maçtaydı. Udoh, De Colo’da iyileşsin tam kadro olsunlar derken takım olarak her şeylerini CSKA’yı yenmek için sahaya yansıtacaklarının en büyük göstergesiydi.

Takımın bu yılki en büyük silahı Yunan Sihirbaz Kostas Sloukas her maç adeta takım için şapkadan tavşan çıkarıyor. Udoh her maç double-double yakın performansla partneri Vesely ile önemli bir koz ki bu maç daha da farklı olacaktır. Geçen yıl 10/1 serbest atış atan Vesely, sezon öncesi medya gününde sorduğum bu soruya evet bu yüzden yazın serbest atışımı geliştirmek için çok çalıştım demişti. Boby, Datome, Kalinic ve dış atışlardaki sürprizi Antic il Fenerbahçe beyin olarak bu maça hazır. Bogdanovic sakatlığından dolayı takıma katılamadı.

Lig formatındaki Euroleague’de tek yenilgisini Darüşşafaka’ya karşı alan CSKA Moskova’da Nando De Colo hala takıma dönmedi. Ancak onun yerine eski Gaziantepli Cory Higgins sorumluluk alıyor.

Form olarak formda olan bir Cska Moskova var ancak tüm takım olarak bu maça çok ciddi şekilde hazırlanan bir de Fenerbahçe var. Ben maçta son topa kadar mücadelenin süreceğini ve Fenerbahçe’nin kaybetmese bile asla 9 fark yemeyeceğini düşünüyorum.

Tahmin: (+8.5) MS 2

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın