CSKA – Khimki Maç Analizi! (19 Mayıs)

asgardCSKA muhteşem bir final maçından sonra basketbolda sezonun en önemli kupasını almayı başardı. Euroleauge kupasının ardından VTB ligi kupasını da kazanırlarsa sezonu firesiz tamamlamış olacaklar. Kadro olarak tartışmasız Avrupa’nın en kalite ve en geniş kadrosuna sahipler.

Khimki de bu sezon Euroleague’de iyi işler yaptı ve şanssız bir şekilde elendi. Ardından Kuban ile oynadıkları çeyref final serisinden zorlanmadan çıktı. Bunda biraz da Kuban’ın Delaney’i dinlendirip oynatmamasının etkisi de var tabi ki. Khimki de Avrupa’nın en iyi kadrolarından birine sahip.

Bu seriyi geçen takım büyük ihtimal bu kupanın da sahibi olacak. Fakat Khimki için işin şanssız kısmı CSKA ile yarı finalde karşılaşıyor olmaları. Çünkü finalde karşılaşmış olsalardı otomatikman Euroleauge takımları arasına adını yazdırmış olacaktı. Şimdi ise Euroleauge’e katılmak için muhakkak şampiyon olmak zorundalar.
İki takım da ligin en skorer takımlarından ancak açılan 178,5’luk barem toplam sayı bahsini biraz riskli kılıyor. Benim tercihim formda olan Khimki’nin CSKA’ya kolay kolay teslim olmayacağı yönünde.

Tahmin: MS 2 (+8,5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın