Cremona – Galatasaray Maç Analizi! (3 Eylül)

fersu-yahyabeyogluCremona York ve Holloway gibi iki önemli guardı kadrosuna kattı transfer sezonunda. Bununla beraber pota altında da TaShawn Thomas ve forvete de Omar Thomas takviyesini yaptılar. Bu turnuvadaki ilk hazırlık maçında da temsilcimiz Tofaş’ı 86-81 yenmeyi başardılar. Pota altında Roberts’ı durdurmakta zorlandı İtalyan temsilcisi. Bununla beraber maçın ilk devresini geride kapatmalarına rağmen ikinci yarıda mücadeleyi bırakmayıp hücumdaki etkili performansları ile geri geldiler ve maçı çevirmeyi bildiler.

Neredeyse geçen seneki kadrosunun tamamını değiştiren ve yeni transferleri ile Euroleague seviyesinde de iddaalı bir kadro kuran sarı kırmızılılar bu turnuvadaki ilk maçlarında Bologna karşısında zorlansalar da 93-94 kazamayı bildiler. Krstic ve Tyus pota altında yıldızlaşırken yeni guardlar Dentmon ve Smith de ne kadar değerli hücum silahları olduklarını gösterdiler. Ancak savunmada yeni bir takım olmalarının da etkisiyle maç içerisinde ciddi sorunlar yaşadı Galatasaray.

Kadro kalitesi ve tecrübe anlamında rakibine nazaran hayli ağır basan Galatasaray’ın ilk maçta yakaladıkları uyumu devam ettireceğini ve etkili bir hücum performansıyla handikapı da geçerek ikinci hazırlık maçından da galibiyetle ayrılacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (-7.5h)

İlginizi Çekebilir

Fenerbahçe Doğuş – CSKA Moskova Maç Analizi! (16 Mart)

Fenerbahçe Doğus, Euroleague’de muazzam bir form yakaladı. Son 10 maçta sadece 1 kez kaybeden Fenerbahçe …

Bir Cevap Yazın