Cleveland – Golden State İddaa Tahmini! (17 Haziran)

cagri-sertyeleser

Sezonun en şansız takımlarından biri olabilir Cavs bu sene. Sezon içerisinde ve play-off’larla birlikte 5’inin 3 kıymetli oyuncusunu kaybettiler. Genede Lebron James önderliğinde finale kadar geldi. Her ne kadar saha avantajını 2.maçta elde etseler de 4. maçta bunu verdiler. Şu an seride 3-2 gerideler ve belki de onlar için sezonun son maçı olabileceğinin farkındalar. Cavs’ı anlatacaksam Lebron James’den bahsetsek yeter herhalde. Olağanüstü bir final serisi oynuyor. 36,6 sayı 12,4 ribaund ve 8,8 asist gibi kelimelerin anlamsız kaldığı ortalamaları yakaladı gerçekten. Sahada herşeyi yapıyor. Biraz takım arkadaşlarından destek aldığı zaman 2 maç kazandılar 1 maçı da avuçlarının içinden verdiler resmen.

Sezonun en iyi takımı Golden State beklenildiği gibi finale kadar geldiler. Stephen Curry biraz tutuk başlasa da final serisine sonradan kendine geldi ve liderliği ele aldı. Fakat final serisinin diğer MVP’si GSW adına Andre Iguodala’dır kesinlikle. Çok iyi seri geçiriyor. Curry’nin olmadığı veya kötü oynadığı zamanları iyi tamamladı. O olmasa belki Cavs bu seride önde olabilirdi. Zaten Golden State’in bu seride bölüm bölüm katkı almadığı oyuncu yok gibi.

Maçın yorumuna geçmeden dün Lebron James’in basın toplantısında söylediği bir cümleyi vereyim : “Hala kendimden emin hissediyorum çünkü ben Dünyanın en iyi oyuncusuyum. Bu kadar basit.” Zaten bu dediğine yakışır oynuyor. Bu maçın son şansı olduğunun farkında kesinlikle. Tek sorun o kadar çok süre sahada kalıyor ki gücünü maç sonuna kadar saklayamıyor. Fakat gücünü devre için iyi kullanacağını düşünüyorum. 5 maçın 4 ü dışında ilk yarı handikapları hep getirdi Cavs. Gene ilk yarıdan maçın içinde kalacaklardır.

Tahmin: IY 1 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın