Cleveland Caveliers – Detroit Pistons Maç Analizleri! (21 Nisan)

ender-soyDoğu Konferansı’nda 1-8 eşleşmesi ikinci maçı bu gece oynanacak. Cleveland ilk maçta ilk yarıyı geride kapatmış ikinci yarıda toparlanarak sahadan 106-101lik skorla galip ayrılarak seride 1-0 öne geçmişti. Detroit serinin ilk maçı için iyi sayılabilecek bir yüzdeyle oynadı. Özellikle ilk yarıda ki üçlük yüzdesi devreyi önde kapatmalarında önemli etken oldu. İkinci yarıda iyi savunmayla karşılaşınca yüzdeler düştü ve maçı kaybettiler. Cleveland cephesinde ise Irving ve belki de geldiğinden beri en etkileyici performanslarından birini sergileyen Love galibiyette önemli rol oynadılar. Lebron ise tam anlamıyla play-off havasını girmiş durumda. Detroit’te eksik yok, Cleveland tarafında Mo Williams’ın oynaması şüpheli.

Serinin ikinci maçında da ilk maçta olduğu gibi yüksek tempo bekliyorum. Detroit dış atıcılarıyle ön planda olabilir. Cleveland ise Lebron-Love-Irving 3lüsüyle saha avantajını kaybetmek istemeyecektir. Handikapın çift haneli olması Cleveland’a, Süper 3lünün formu da Detroit’e oynamaya engel. Yüksek tempoda sayı barajının aşılması muhtemel.

Tahmin: 201.5 Üstü

black-mambaCleveland Doğu Konferansı’nı beklenen performansı veremese de 1.sırada bitirdi. David Blatt’in ayrılması ve Tyron Lue ‘nun gelmesiyle çalkantılı bir dönem de yaşadılar. Şampiyonluk için bu sezonki oyunları Golden State ve San Antonio’yu düşününce pek güven vermiyor açıkçası. Ancak Playoff’ta vites artırıp başka bir boyuta geçerlerse de kimse şaşırmayacaktır. İlk maçta Irving – LeBron – Love üçlüsü tam 81 sayı buldular. Bu 3’lü dışında çift haneyi gören oyuncu olmadı. Son periyota geride girdiler ve maçı 5 sayı farkla da olsa kazanmayı bildiler.

Detroit Stan Van Gundy’nin istediği sistemi kurmasıyla bu yıl sene başından Playoff yapacağının sinyallerini vermişti. Sezon içinde düşüşler yaşasalar da normal sezonun sonuna doğru oynadıkları evlerindeki 9 maçlık seriyi güzel geçip son sıradan Playoff biletini kaptılar. İlk maçta herkesi şaşırtıp “acaba Detroit sürpriz yapacak mı ?” dedirtmeyi başardılar ama sonunu getiremediler. Özellikle ilk yarı her attıkları girdi diyebiliriz. Toplamda %52 3 sayılık isabet buldukları bir maç oldu.

Ben bugün sürprize imkan vermeden Cleveland’ın bu kez savunmaya da önem vererek ilk yarıdan Detroit’i durdurup kararlı bir şekilde maçta üstünlük sağlamalarını bekliyorum. Geçen maç kadar iyi şut yüzdeleri bu maç olmaz diye düşünüyorum. Cleveland ilk yarı handikapını geçmeli.

Tahmin: İY 1 (-5.5h)

İlginizi Çekebilir

Toronto Raptors – Washington Wizards Maç Analizi! (18 Nisan)

Toronto, playoffların ilk maçlarını sürekli kaybetme serisini sonunda bitirdi ve ilk maçtan 114-106 galibiyetle ayrıldı. …

Bir Cevap Yazın