Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors Maç Analizi! (18 Mayıs)

ender-soyNba’de şimdi konferans finalleri zamanı… Doğu Konferansı’nda normal sezonu 1-2 tamamlayan iki takım konferans finalinde karşı karşıya. Cleveland buraya çok kolay geldi. İlk turda Detroti’i 4-1, yarı finalde Atlanta’yı 4-0la rahat geçtiler. Skorlardan ziyade Cleveland’ın oynadığı oyun zirve yapmış durumda. Dış şutlarda inanılmaz yüzde yakaladılar. Topu iyi çevirip en iyi şut pozisyonuna kadar sabrediyorlar. Lebron James tabiri caizse ortalığı birbirine katmış durumda. Irving, Love, JR Smith de Lebron’a yardım konusunda bu sezon çok daha iyi durumdalar. Eğer bu serise büyük bir sakatlık problemi yaşamazlar ise Nba finalleri için Doğu’nun en kuvvetli adayı durumundalar.

Toronto ise tarihinde ilk kez konferans finalinde. Buraya gelirken çok zorlandılar. İlk iki turuda 7.maç sonunda geçtiler. Play-off’ların başladığı tarih 16Nisan’dan bu yana yani 1 ayda tam 14 maç yaptılar. Ortalama 2 günde 1 maç yapar. Play-off atmosferinide düşünürsek artık oyuncular iyice yıpranma noktasındalar. Sezon başından beri söylediğim bir mevzuda Toronto’nun oyun yapısı. Lowry-DeRozan üzerinden bire-bir’e dayalı hücumlar. İkilisen biri eğer gününde olmazsa hücumda çok zorlanıyorlar. Zorlandıklarında devreye Valanciunas giriyordu ancak o da Miami serisinde sakatlandı ve sezonu kapattı. Pota altında iyice zayıfladılar. Oyun akıcılığını sağlayamazlarsa fizik olarak kendilerinden üstün Cleveland karşısında sayı üretmede fazlaca problem yaşayabilirler.

Cleveland Konferans Finali’ne gelirken zorlanmadı ve diri kaldı. Play-off’larda hücumda akıcı ve yüzdeli performansları sürdükçe rakipleri süpürmeye devam edebilirler. Toronto ise buralara gelene kadar çok zorlandı ve yıprandı. Cleveland fizik gücüylede rakibine göre çok avantajlı. Serinin geneline bakacak olursak 4-1lik sonuç Toronto için bence en iyimser senaryo olur. Bu maç özeline inersek Cleveland 10gündür maç yapmamanın verdiği açlıkla maça başlayıp sonuna kadar kontrolu elinde tutacaktır. İlk maçtan mesajı verirler. Farklı bir Cleveland galibiyeti bekliyorum.

Tahmin: MS 1 (-10.5h)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın