Cleveland Cavaliers – New York Knicks Maç Analizi! (26 Ekim)

nba-player-betsÇok beklediğimiz nba uzun aradan sonra bu gece geçen senenin şampiyonu Cavs ile her zaman büyük umutlar taşıyan Knicks arasında oynanacak maç ile başlıyor. Değerlendirmeye son şampiyon ile başlayalım… Cavs kadrosuna Mike Dunleavy ve Chris Andersen eklenirken takımın sert çocuğu Dellavedova takımdan gitti (Mozgov’u saymıyorum), Jr Smith problemi de çözüldü ve yeni kontrat imzalandı. Yani moraller yüksek, kadro korundu, oynanacak oyun, her şey belli.

Knicks ise bana göre oldukça riskli yatırımlar yaptı, takımda sakatlık potansiyeli çok yüksek. Takımın çoğu yeni isimlerden oluşuyor, uyum ne zaman sağlanır, nasıl ve ne oynayacaklar belli değil (pre-season benim için genelde ölçü olmamıştır) Üstelik D. Rose’un tecavüz suçlamasıyla ilgili takımdan bu hazırlık döneminde uzunca bir süre uzak kalması (sadece 3 antrenmana çıkması, 2 haftadır takımdan uzak olup oynanan 5 pre-season maçını da kaçırması) Knicks için hiç iyi olmadı.

Sonuç olarak açılış maçı bu, bahis anlamında tedbirli olmak gerek. Biraz istatistiklere baktığımda gördüğüm birkaç şey var. Bunlardan en önemlisi ise Cavs’in son 11 sezonda oynadığı sezonun ilk maçlarında hiç 205 sayı çıkmamış olması. (Cavs’in son 11 sezonda oynadığı 11 “ilk” maçında sadece 1 kez 200 sayı çıkmış, hiç 205 görülmemiş) Bu maçta iddaa’da 204.5 ALT/ÜST baremi açılmış durumda. Her zaman istatistiklere güvenen biri oldum, tercihim net. Hem şampiyon biraz rehavetle oynayacaktır hem Knicks daha ne kadar hazır belli değil aksamalar olacaktır hem de bahsettiğim istatistik mevcut.

Tahmin: 204.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın