Cleveland Cavaliers – Golden State Maç Analizi! (10 Haziran)

koraycelikerCleveland Cavaliers seri başında söylediğim gibi ilk 2 maçta sahada dinç kalıp sürpriz yapabilirdi. Nitekim 2 maçta da iyi oynayıp maçı uzatmalara götürmeyi başardı. 1. maçı kaybettikten sonra 2. maçı kazanarak saha avantajını ele geçirdi. LeBron James 2 maçta da müthiş oynadı. Son maçta James Jones oyuna sonradan dahil olup skor olarak iyi katkı verdi. Takımda Kyrie Irwing, Kevin Love ve Anderson Varejao forma giyemeyecek olan isimler.

Golden State Warriors ise 2 maçta da beklentilerin altında kaldı. Son maçta Stephen Curry oldukça etkisizdi. 15 kere 3 sayılık atış deneyip sadece 2 isabet bulabildi. NBA tarihinde bir final maçında en çok 3 sayılık atış kaçıran oyuncu olarak da tarihe geçti. Klay Thompson ise 2 sayılık atışlarda iyi yüzde yakalamasına rağmen o da 3 sayı çizgisinden başarılı bir gün geçirmedi. Harrison Barnes da dışarıdan 4’te 0’da kaldı. Pota altı oyuncuları da etkisiz kalınca yenilgi kaçınılmaz oldu.

Sonuç olarak Cleveland Cavaliers‘a methiyeler, Golden State Warriors‘a ise kötü eleştiriler yaparken altını çizmek istediğim nokta bir takım elinden geleni yapıp diğer takımın belki de sezonun en kötü performanslarını sergileyip maçı yine de berabere bitirmesi. Konuk takım biraz gerçek kimliğine bürünürse maçı kazanması oldukça normal olacaktır.

Tahmin: MS 2 (1.95)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (23 Mayıs)

İdeal 432 – Cruzeiro – Racing Club MS 1 : 1.40 433 – Univ. De …

Bir Cevap Yazın