Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls Maç Analizi! (13 Mayıs)

koraycelikerCleveland Cavaliers zora soktuğu seride 4. maçta deplasmanda LeBron James‘in eşitliği bozan basketiyle zor da olsa kazanmasını bildi. J.R. Smith sakatlıktan dönüp 13 sayı attı. Onu saymazsak kenardan gelen oyuncular sadece 4 sayı bulabildi. İşte tam da bu seride bunu göz önünde bulundurarak bahisler alıyorum. Takımda ilk 5 oyuncularının dışında Kevin Love da sakatlanınca her maç böyle 1 oyuncu çıkmazsa ev sahibi takımın işi çok zor. Sahaya çıkan oyunculardan 30 dakikanın altında süre olan hiç kimse yok. Yıpratıcı maçların sonunda turu atlasalar da bu durum LeBron James ve arkadaşları için çok can sıkıcı. Sadece 6 oyunculuk rotasyonda hiçbir oyuncunun kötü oynama şansı yok. Sezonu kapatan Kevin Love ve Anderson Varejao dışında ev sahibi takımda eksik oyuncu bulunmuyor.

Chicago Bulls ise evinde oynadığı son maçta Pau Gasol‘un eksikliğini oldukça hissetti. Üstelik bu sefer aynı pozisyonun oyuncusu Taj Gibson‘ın da durumu maç saatine doğru belli olacak. Eğer oynamazsa konuk takım büyük bir uzun sıkıntısı yaşayabilir. En büyük şansları rakibinde de aynı tür sakatlıkların bulunması. Zaten bu sayede 4. maçı kazanma noktasına kadar getirebildiler. Taj Gibson dışında Pau Gasol‘un da oynaması şüpheli görünüyor.

Doğu Konferansı‘nın 2 önemli takımının 5. maçında artık tercih yapmak oldukça zorlaştı. Cleveland Cavaliers‘ın kenar oyuncularının sakatlıklardan sonra ilk 5’e yerleşmesi ve kenardan gelen katkının sınırlı olması en büyük handikabı. Ancak Chicago Bulls‘da bulunan sakatlıklara göre ben LeBron James ve takımının ne yapıp edip kazanacağını düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (1.3)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (24 Mayıs)

İdeal 453 – Cerro Porteno – Monagas 2,5 Üstü : 1.40 537 – Emelec – …

Bir Cevap Yazın