Cleveland Cavaliers – Atlanta Hawks Maç Analizi! (27 Mayıs)

ender-soyDoğu konferansı finalinde 3.maçı uzatmada kazanan Cleveland seriyi 3-0’a getirdi. Son maçta Kyrie Irving’in son dakika oynayamacağı açıklandı ve Clevland lehine önceden bahis yapanlar üzüldü. Lebron James’in maça etkili başlayamaması Cleveland hücumlarını sekteye uğrattı ve dar olan kadroda iyice zorlandılar. Ancak Lebron’nun kendi gelip triple-double ile tamamladığı maçı uzatmada da olsa kazanmasını bildiler. Artık Nba finalleri için sadece bir galibiyet almaları gerekiyor. Kyrie Irving bu maç büyük olasılıkla oynayacak.

3. maçta diğer 2 maçın aksine ribaundlarda toparlanan Atlanta Hawks maça ortak olmasını becerdi. Kyle Korver’ın yokluğunda belkide onların bu kadar maçın içinde olacağını beklemiyordu. Ancak uzatmada kaybetmeleri ve artık 3-0’dan dönmelerinin neredeyse imkansız olması onların moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkileyeceği aşikar. Korver sezonu kapattı. Al Horfard’ın oynayıp oynayamacağı maç saatinde belli olacak ama büyük ihtimalle oynar.

Seride 3-0 önde olan Cleveland artık 1 galibiyet daha aldığı takdirde 8 yıl aradan sonra Nba finallerine yükselecek. Bunun motivasyonu oyuncularda oldukça fazla olacaktır. Maçı Clevland’ın kazanmasını bekliyorum ancak açılan 8.5luk handikap biraz fazla. Daha önce oynanan hiç bir maçta bu fark oluşmadı. Bu maçta savunmaların biraz düşeceğini kısmen baskının azaldığı iki takımın sayılarını yukarı çıkaracağını düşünüyorum. 193.5 sayı barajı aşılır.

Tahmin: 193.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın

Kapat