Chicago – Cleveland Maç Analizi! (15 Mayıs)

ender-soy

Doğu Konferansı yarı finali eşleşlmesinde Clevland’ın 3-2 lik üstünlüğü bulunuyor. Seri tekrar Chicago Bulls’un evine taşındı. Chicago’da 4.maç sakatlanan ve serinin 5.maçında oynamayan Pau Gasol’un bu gece oynaması bekleniyor. Bu maç Bulls için kazan yada elen maçı o yüzden hata yapma lüksleri yok. Evinde savunmasını ön plana çıkartan Chicago Derrick Rose önderliğinde bu maçı kazanararak seriyi 7.maça taşımak istiyor.

5.maçta süper yıldızı Lebron James’in çok iyi oynamasıyla bir ara çift hanelere çıkardığı maçı kazanan Clevland bu maçı kazanırsa adını Doğu finaline yazdıracak. Lebron artık tamamen dümende ve kazanmayı çok istiyor ancak ona yardımcı olan parçalarda sıkıntılar var. Irving’in hafif sakatlığı ön plana çıkmasını hala engelliyor. JR Smith ve Shumpert’ın katkıları onlar için çok önemli.

Chicago’nun evinde oynanan önceki 2 maç gibi bu maçında savunmaların konuşacağını ve skor olarak kısır geçmesini bekliyorum. Ancak maçın son toplara kadar gideceğini ve taktik faullerle üst riski bulunuyor. Chicago’nun maçı zorda olsa kazanacağını düşünüyorum. 7. maç ufukta!

Tahmin: MS 1 (-1.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın