Chicago Bulls – LA Lakers Maç Analizi! (26 Aralık)

koraycelikerChicago Bulls bu sezon NBA‘de oynadığı 28 maçta 19 galibiyet ve 9 da yenilgi aldı. Bu 19 galibiyetin 13’ünü deplasmanda alarak ilginç bir görüntü sergilediler. Kendi sahalarında oynadıkları 11 maçta ise 6 galibiyet, 5 yenilgi alarak vasat bir istatistik oluşturdular. Bu geceki maçta takımın önemli kısalarından Kirk Hinrich‘in oynaması zor, ayrıca rotasyonda pek yeri olmayan Doug McDermott da All-Star maçına kadar oynamayacak.

LA Lakers ise son zamanlarda aslında oyun olarak kendinden beklenenleri aşmış durumda. 28 maçta aldıkları 9 galibiyetin çoğunluğu da zaten son maçlarda geldi. Nedeni ise başlarda çok savruk oynamalarıydı. Jeremy Lin, Kobe Bryant, Wesley Johnson, Carlos Boozer ve Jordan Hill gibi çok da fena olmayan bir ilk 5’e sahipler. Nick Young‘ın da iyileşmesi takımdaki skor opsiyonlarını arttırdı. Takımda uzun süreli sakatlıkların dışında Jordan Hill‘de hafif bir sakatlık var. %65 oynayacaktır diye düşünüyorum.

750 kodlu maçta konuk takıma açılan handikaplar bence Kobe Bryant‘ın oynamama ihtimaline göre açılmış olan handikaplar. Ancak yıldız oyuncunun oynayacak durumda olması +13.5 olan maç sonu handikabını değerli hale getirdi. Yine de ben ilk yarılarda; Chicago Bulls‘un bu sezon evinde oynadığı 10 maçta sadece 2 kez -7.5 barajını aşması ve LA Lakers‘ın ise deplasmanda 14 maçta sadece 3 kez -7.5 baremden İY 1’e izin vermesinden dolayı İY 2 bahsini önereceğim.

Tahmin: İY 2 (+7.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Günün Kuponu! (20 Mayıs)

İdeal 404 – Chievo – Benevento MS 1 : 1.50 410 – Gornik Zabrze – …

Bir Cevap Yazın