Chalon Saone – Pau Orthez Maç Analizi! (26 Nisan)

fersu-yahyabeyogluAvrupa’nın hücum anlamında en keyif veren takımlarından biri olan Chalon koç Choulet yönetiminde başarılı bir sezon geçiriyor. FIBA Europe Cup’da yarı finaldeler, ligde de 20 galibiyetle 5.sıradalar ve yakalayacakları bir seri ile ligi ilk iki sırada bitirme şansları dahi var. Geçen hafta Le Mans’dan 26 sayı fark yediler ve 5 maçlık serileri bozuldu. Hazell, Booker ve Roberson bu maçta da en önemli silahları olacak. Son 3 maçlarından ikisinde 167 sayı barajı geçildi. Ligde ortalama 88 sayı atıp 82 sayı yiyorlar.

Pau Orthez 19 galibiyetle 8.sırada ve 4 takımla beraber çekişmeli bir playoff yarışının içerisindeler. Son 3 maçta alacakları her galibiyet çok kritik olacak. Son 3 maçlarından ikisini kaybettiler ve formsuz olduklarını söyleyebiliriz. Bunun en büyük nedeni de hücum performanslarının düşmüş olması. Harris ve Thompson bu maçta da ön plana çıkacak isimler olacaklar. Ligde ortalama 77 sayı atıp potalarında 76 sayı görüyorlar.

Chalon yüksek tempoda oynayan ve atarak kazanmaya çalışan bir hücum takımı. Bu tempo rakiplerinin de atış sayısını arttırdığından karşılıklı olarak atılan skor sayısı yükseliyor. Orthez de etkili kısaları ile hücumda onlara ayak uydurabilecek bir takım. Bol skorlu ve keyifli bir maç bekliyorum.

Tahmin: 167.5 ÜST (1.70)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın