Chalon Saone – Paris-Levallois Maç Analizi! (19 Nisan)

fersu-yahyabeyogluKoç Choulet’nin takımı 19 galibiyetle ligin zirvesini zorlar bir konuma geldi. Son 4 maçlarını kazandılar ve hayli formdalar. Sadece Fransa liginin değil Avrupa’nın en potansiyelli hücum takımlarından biri Chalon. Roberson, Hazell, Booker üçlüsü takımın temel silahları. Ama neredeyse her maç yanlarına bir dördüncü skorer buluyorlar, bazen Brownlee, bazen Kalinoski, bazen de genç Lessort. Son 4 maçlarından ikisinde 100 ve üzerinde sayı bulmayı başardılar ki ligde ortalama 88 sayı atıp potalarında da 82 sayı görüyorlar.

12 galibiyetle 14.sırada bulunan Paris düşme potasından uzak kalmış durumda ama playoff hedefinden de uzaktalar. Bu mücadele öncesi son 5 maçlarından 4’ünü kazandılar ve formda olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Son 3 maçlarından ikisinde de hücum performanslarını bir kademe yukarı çektiler ve böyle galip geldiler. Jones, Rich ve genç Poirier takımı sırtlayan isimler. Son maçlarda Oniangue’nin de performansı arttı. Ligde ortalama 74 sayı atıp 76 sayı görüyorlar potalarında.

Chalon her maçta 100 sayıya ulaşabilecek potansiyele sahip bir takım ve Paris de son maçlarda 80 sayılara çıkabileceğini gösterdi. Toplam sayı baremi hayli yüksek olsa da ben yine de Chalon’a güveniyorum, tercihim üst olacak.

Tahmin: Üst (172,5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın