Chalon Saone – Dijon Maç Analizi! (10 Mayıs)

fersu-yahyabeyoglu

Fransa liginin en etkili hücum takımı olan Chalon Saone playofflarda 6.sıradaki yerini garantilemek adına normal sezonun son maçına galibiyet parolası ile çıkacak. Koç Choulet’nin ekibi son 3 maçlarından ikisini kaybetti ve playofflar öncesi toparlanmaları gerekiyor. Booker, Roberson ve Hazell sezon boyunca olduğu gibi bu maçta da ön planda olacaklardır. Kendi sahalarında oynadıkları son 3 maçın ikisinde 161 sayı barajı geçildi. Sezon boyunca da kendi sahalarındaki maçlarda ortalama 167 sayı atıldı.

Dijon ev sahibi takımın hemen bir galibiyet arkasında ve koç Legname’nin ekibi bu maçı kaybederse büyük olasılıkla playofflara veda edecek. Son 3 maçlarından ikini kazandılar ve iyi durumdalar. Williams, Cain ve Holston sezon boyunca olduğu gibi bu maçta da takımlarını sürüklemeye çalışacaklar. Deplasmanda oynadıkları maçlarda ortalama 140 sayı çıktı ve son 3 deplasman maçlarında da 161 sayı barajı geçilmedi.

Chalon büyük bir skor potansiyeline sahip ve kendi sahalarında 170 sayıları geçiyorlar rahatlıkla. Dijon da ligin en etkili savunma takımlarından biri ama hücumda yaşadıkları problem onları bir çok maçta galibiyetten uzaklaştırdı. Ne kadar iyi de savunma yapsalar bu maçta atarak kazanmaları ve direnmeleri de gerekecek. Bu nedenle maç Chalon’un istediği tempoda ve yüksek skorla geçilecektir.

Tahmin: Üst (161.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın