Çek Cumhuriyeti – Hırvatistan Maç Analizi! (17 Haziran)

koray-celiker-kingÇek Cumhuriyeti ilk maçta İspanya karşısında 87. dakikada yediği golle 1-0 mağlup oldu. Golün son anlarda gelmesi yüzünden bir çok yazarda Çeklere methiyeler dizildiğini gördüm. Bu görüşlere katılmıyorum. Oyunun kontrolünü rakibe verip sadece savunarak bir şeyler olmasını daha doğrusu hiçbir şey olmamasını beklemek kesinlikle yanlış. Topu İspanya’ya bırakırsan nitekim bir şekilde golü kalende görürsün. Bu tarz oyun oynarken atanınla tutanın iyi olacak diye bir söz vardır, tam da bu konuya cuk oturan bir cümle. Cech tabi ki çok iyi bir kaleci fakat forvetinde Türkiye Ligi’nde bile yetersiz kalan Necid varsa bu şekilde işlerin yürüyemeyeceğini sezmek lazım.

Hırvatistan bizim grubumuzda benim en beğendiğim takım. Hatta İspanyollara karşı bile şanslarını hiç düşük görmüyorum. Orta sahada çok iyi pas yapan rakibine oynattırmayan bir yapıya sahipler. Fakat ilk maçta takımda gereksiz bir panik havası vardı. Biraz zorlayabilsek pozisyonlara girecekmişiz gibi hissettik hep. Yine de buna rağmen açık vermeden kazanmasını bildiler.

Çekler karşısında Hırvatistan’ı favori görüyorum. Eğer 1 puan yeter düşüncesiyle oynamazlarsa bence rakiplerini yenecek güce ve kaliteye sahipler. Alternatif bahis 2,5 altı olur. Skor tahminim ise 0-2.

Tahmin: MS 2 (1.65)

İlginizi Çekebilir

Bayern Münih – Real Madrid Maç Analizi! (25 Nisan)

Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi’nde %60-65 performansla biraz da kura avantajıyla Yarı Final’e kadar gelmeyi başardı. …

Bir Cevap Yazın