Canik Bld. (B) – Edirnespor (B) Maç Analizi! (9 Kasım)

necaYaptığı hazırlık maçlarında bol sayı yemesiyle dikkat çeken Canik Bld. geçen hafta da Hatay deplasmanında 89 sayı yedi. Savunmalarında ciddi sorunlar gözüküyor. Kadroları dar olduğundan oyunun sonlarında düşüşler yaşayıp maçları kaybediyorlar. Yabancı oyuncuları iyi olmasına rağmen yerli rotasyonunda sıkıntı çekiyorlar

Deplasman takımı Edirnespor’un geçen hafta kazandığı Ormanspor maçını çıplak gözle izledim. Özellikle İvankovic, Coleman ve Harding gibi yabancı oyuncuları var. Büyük takımlarda oyanasalar bile sırıtmazlar. Coleman zaten WNBA oyuncusu ve yaptığı sayılar ve takımı motive etmesi kalitesini gösteriyor. Harding ise oyun kurmada becerikli ve kolay sayı buluyor. İvankovic pota altında  çok etkili durdurulması çok zor. Yerli oyuncularından da gerekli katkıları alıp maçı domine etmesini biliyorlar.

Canik Bld.’nin savunma zaafları ortada. Edirnespor’un yabancıları daha kaliteli. Ama bu maçta belirleyici nokta yerli oyuncuların maça katkısı olacak. Edirnespor bu katkıyı alırsa maçı kazanacaktır.

Tahmin: MS 2 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın