Canarias – Obradoiro Maç Analizi! (11 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluKoç Vidorreta’nın ekibinin ne playoffla ne de alt sıralarla ilgisi kalmadı, sezonu tamamlamak adına son 3 maça formalite için çıkacaklar. Geçtiğimiz 5 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarmaları onları playoff yarışının dışına itmişti. Richotti, Beiran ve Sekulic sezon boyunca ön plana çıkan isimlerdİ. Sekulic’in yokluğunda Jones ve Abromaitis onun eksikliğini kapatmaya çalıştılar, Karadağlı uzunun bu maçta forma giyme ihtimali var. Kendi sahalarında oynadıkları maçlarda ortalama 151 sayı çıktı. Buna karşın evlerindeki son 3 maçın tamamında 153 sayı barajı geçildi.

Obradoiro şuanda düşme potasında yer alıyor ve son 3 maçta Estudiantes’a karşı ellerinde olan 1 galibiyetlik üstünlüğü korumaları gerekiyor. Son 3 maçlarından ikisini kazanmayı başardılar ve formdalar. Caloiaro ve Bendzius bu maçta da koç Fernandez’in en önemli silahları olacak, yeni transferleri Yunan Keskin nişancı Vasiliaidis de takıma ısınmaya başladı. Deplasmanda oynadıkları maçlarda ortalama 152 sayı çıkıyor ve son 3 dış saha maçlarından da sadece birince 153 sayı barajı geçildi.

Tenerife kendi sahasında etkili oynayan ve daha iyi hücum eden bir takım ancak bunu yaparken enerjileri zaman zaman savunmaya yetmiyor ve ciddi düşüşler yaşayabiliyorlar. Obradoiro da bu fırsatları değerlendirip 75 sayılara dayanabilir. Biraz riskli de olsa 153 sayı barajını geçeceklerini düşünüyorum.

Tahmin: Üst (153.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın