Canada – Fransa Maç Analizi! (10 Temmuz)

unver-erturkOlimpiyat Elemeleri’nin son karşılaşmasında Milli takımımızın da yer aldığı Filipinler’de Fransa ve Canada son bilet için karşılaşacak. Dün oynanan karşılaşmalarda İtalya saha avantajı olmasına rağmen sahasında Hırvatistan’a kaybetti ve Hırvatlar Rio biletini almıştı. Sırbistan’da düzenlenen turnuvayı ise Sırplar tam 31 fark ile kazandı ve Rio hakkı kazandı.

Fransa grupta 2/2 yaptıktan sonra dün yarı finalde Milli takımımızı çok rahat geçti. Maça 3-13 geride başlasalar da 13-0’lık seri ile öne geçip bir daha geri dönmediler. 120 Milyon dolarlık kontrat yapan ve turnuvanın ilk 2 karşılaşmasında oynamayan Batum ilk kez süre aldı. T.Heurtel 17 sayı ile takımın en skorer ismiydi.

Canada dün Yeni Zelanda karşısında maçı bir türlü koparamadı ve final biletini çok zor aldı. Türkiye maçı dışında çok düşük dış atış yüzdesi ile hücum ettiler. Takımın en etkili silahı C.Joseph ve Thompson durumunda. Hücumda boyalı alanda rakiplerine ciddi üstünlük kursalar da verilen hücum ribaundları Birch ve Thompson pota altı olan bir takım için kabul edilebilir değil.

İki takımda kadrolarında birçok Nba yıldızını barındırıyor. Boyalı alanda Canada’nın üstünlüğü olsa da Fransa’nın kadrosu rakibine göre çok daha üstün. Fransa’nın net bir galibiyet alıp Rio biletini alacağını düşünüyorum.Ms 2.

Tahmin : MS 2 (-6.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın