Büyükçekmece – Tofaş Maç Analizi! (22 Ekim)

giray-ozkanDemir İnşaat Büyükçekmece sezon başından bu güne dek oynadığı 3 resmi maçı da kazandı. Takımda skorun oyuncular arasında dengeli paylaşımı, Tayfun’un asist liderliğini ele aldığı maçların fazla olması dikkat çekti. Pota altında Stipanovic gibi bir kalite ile çok daha efektif ve olumlu bir basketbol sahaya koyuyorlar.Ceyhun Altay ile Mutlu Akpınar 3 numara rotasyonunda dirençli bir rotasyon meydana getirdi. Bu 2 oyuncuya Osiris’in estetik ve atletik yanı da eklenince parkede keyifli bir basketbol oluyor. 3 maçta da en az 80 sayıya ulaştılar. Skor yüklerini Kenny Hayes, Angelo Caloiaro ve Osiris Eldridge çekiyor.

Tofaş lige kötü bir fikstür ile başladı. İlk Hafta Darüşşafaka deplasmanında dirençli bir oyun ortaya koyup kaybettiler. Geçen hafta da Galatasaray’a karşı 21 sayılık farktan geri gelip son topta kazanamadılar. Genç Sırp Micic 2 maçta da takımın en skoreri oldu. Sammy Mejia ve Ronald Roberts’ta ona eşlik etti. Hafta içinde Jordan Hamilton ile yolları ayırıp eski bir Giresun Bld. oyuncusu olan Tony Crocker ile anlaştılar. Ancak Crocker’ın takıma katıldığına dair bir haber verilmedi.

Demir İnşaat Büyükçekmece sezona ne kadar iyi bir fikstür ile başladıysa, Tofaş’ta o kadar kötü bir fikstürle başladı. Tofaş 2 maçta da ilk devrelerde iyi değildi. Bu sefer daha dikkatli olacaklarını ve bu dikkati maç geneline yayacaklarını düşünüyorum. Handikap avantajı dikkate alınmalı.

Tahmin: MS 2 (+4.5h)

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (24 Mayıs)

Boston Celtics sahasındaki 2 maçıda rahat kazanarak 2-0 öne geçmişti. Ancak deplasmandaki 2 maçı kaybetti. …

Bir Cevap Yazın