Büyükçekmece – Karşıyaka Maç Analizi! (31 Aralık)

Demir İnşaat Büyükçekmece geçtiğimiz hafta Giresun deplasmanında farklı kaybederek deplasman geleneğini sürdürdü. Ligde oynadıkları 6 deplasman karşılaşmasında sadece ikinci haftada Balıkesir’i mağlup edebilmişlerdi. Rotasyondan neredeyse hiç katkı alamıyorlar. Jerry Johnson takıma yavaş yavaş adapte olmaya başlasa da çok fazla top kaybı yapıyor. Andrija Stipanovic yine kalitesinden uzak kötü bir sezon geçiriyor. Bir çok oyuncu zaman zaman oyun disiplininden kopup çok fazla bireysel denemelere gidiyor ve takıma büyük zarar veriyorlar.
Karşıyaka geçtiğimiz hafta yine çok gergin geçen bir Galatasaray karşılaşmasında eksik ve yorgun rakiplerini mağlup ederek 2 maç aradan sonra önemli bir galibiyet aldılar. DaJuan Summers çok iyi bir sezon geçiriyor. Green yavaş yavaş takıma alıştı ve daha verimli oynuyor. Bu sezon yaşadıkları en büyük problem yerli rotasyonundan katkı alamamaları. Ponitka ve Brown takımın diğer sayı opsiyonları durumunda.
Büyükçekmece’de bu karşılaşmada Ceyhun sakatlığı nedeniyle süre alamayacak. Geçtiğimiz hafta Galatasaray’ı mağlup edip tekrar bir çıkış yakalamak isteyen Karşıyaka tempoyu yine zaman zaman düşürerek oyunun kontrolünü ellerine almak isteyecektir. Bu karşılaşmada önceliğin ALT olması gerektiğini düşünüyorum.

Tahmin: ALT (158.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın