Büyükçekmece – Fenerbahçe Maç Analizi! (15 Kasım)

unver-erturkTürkiye Basketbol Süper Ligi 6. Haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece evinde Fenerbahçe’yi ağırlıyor.
Büyükçekmece lige 2 galibiyet ile başladıktan sonra önce evinde Efes ardından Gaziantep deplasmanından mağlubiyet ile ayrıldı.Efes maçında alınan 61-91’lik skorun en basit açıklaması ribaundlardı.Efes’in ribaund sayılarında rakibine tam 30 fark differance yapması maçı kopardı.Hatta Efes’in hücum ribaundu sayısı(22) neredeyse Büyükçekmecenin toplam aldığı ribaund sayısı(23) kadardı.Antep karşılaşmasında ribaund problemini aşsalarda hücum yüzdelerinde rakibine yaklaşamadılar.Özellikle 3 sayı çizgisinin gerisinden rakibin 14 isabet bulup kendilerinin sadece 5 isabet bulmaları mağlubiyeti açıklar cinsten bir istatistik. Yerli rotasyonu açısından çok zayıf kadroları var.Takımın sayı yükünü Michael Roll üstleniyor.Maç başına ortalama 74.75 sayı atıp,potalarında 84 sayı görüyorlar.

Fenerbahçe,Galatasaray mağlubiyetinden sonra deplasmanda Kızılyıldız,evinde Banvit ve son olarak hafta içi Khimki’yi mağlup ederek bir seri yaptı.Luigi Datome’nin yükselen formu ve skora büyük katkı vermesi kısaları rahatlatan bir durum oldu.Vesely ve Udoh’un yüksek performansına kısaların istikrarsız performansları yüzünden katkı gelmeyince bir mağlubiyet serisi gelmişti.Nikola Kalinic iyi süreler almasına rağmen çok düşük yüzdelerle oynuyor.

Dar rotasyonlu Büyükçekmecenin işi ne kadar zor olsa da son 2 haftada çok zorlu maçlar oynayan yorgun Fenerbahçe rotasyona gidebilir.Handikap avantajıyla +12.5 tan MS 1’i öneriyorum.

TAHMİN: MS1 (12.5h)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın