Büyük Britanya – Makedonya Maç Analizi! (3 Eylül)

fersu-yahyabeyogluBüyük Britanya basketbolun değer kazandığı ve yatırımın arttığı Avrupa ülkelerinden biri. Özellikle ülke dışındaki liglerde forma giyen isimlerle vasatın üstünde bir kadro kurduklarını söyleyebiliriz. Ancak ilk maçta bir diğer yükselen basketbol ülkesi Macaristan’dan fark yediler deplasmanda. Aslında Lawrence, Olaseni ve Clark ellerinden geleni yaptılar hücumda ancak savunmada ciddi problemler yaşadılar özellikle Hanga’yı durdurmak konusunda. Bu arada eski NBA yıldızı Gordon da hayli kötü bir maç çıkardı.

Eski günlerinden uzak olan ve elemelere sınırlı bir kadro ile gelen Makedonya ilk maçta zayıf takımlardan biri Lüksemburg karşısında 89-75 kazanmayı başardı. Stojanovski kardeşler harika bir performans sergilerken devşirme olarak ilk kez forma giyen tecrübeli forvet Travis de onların en büyük yardımcısıydı.

Macaristan bu grupta liderlik için ön planda ve denk güçler Makedonya ile Britanya onları zorlammaya çalışacaklar. Dediğim gibi denk güçler, bu nedenle Makedonya’nın bu maçta İngiltere’ye kolay kolay teslim olacağını zannetmiyorum. Hatta kazanırlarsa da şaşırmam.

Tahmin: MS 2 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Anadolu Efes – İstanbul BBSK Maç Analizi! (21 Nisan)

Anadolu Efes son 13 haftada aldığı 11 galibiyet ile ilk 4’ün içine girdi. Uşak deplasmanında …

Bir Cevap Yazın