Brighton – Reading Maç Analizi! (15 Mart)

ulas-eskiturkBrighton bu sezon üst lige yükselme hedefinde. Öncelikli amaç play-off içerisinde kalmak olsa da direkt olarak üst lige çıkma şansları da var. İlk 2 için şanslarını da epey zorlayacaklardır. Bu tip maçları da bu neden ile kazanmalılar. İç sahada iyi bir takım olan Brighton’ın bu maça iyi odaklanacağını düşünüyorum.

Reading son maç Fa Cup’a veda etti. Lig içerisinde başarılı olamadıklarından orada sürpriz olarak şanslarını deniyorlardı ancak güçleri belli bir seviyeye kadar yetebildi. Artık lig maçlarına daha fazla odaklanacaklardır. Ama deplasmanlarda pek iyi oldukları söylenemez. Dış sahada sadece 4 galibiyet ve 3 beraberlikleri bulunuyor. Diğer 10 karşılaşmayı ise kaybettiler. Bu maçta da zorlanacaklardır.

Brighton iç sahada iyi , Reading ise dış sahada kötü durumda. Brighton’ın hedefleri uğruna puanlara ihtiyacı var ama Reading biraz da olsa rahat konumda. Bunları göz önüne alırsak iç sahada Brighton’a güvenmeliyiz.

Tahmin : MS1 ( 1.80 )

necaİncl’de erteleme maçları oynanacak.Brighton sahasında Reading’i konuk edecek.Brighton 3.sırada bulunuyor.Son 2 maçlarını golsüz berabere kalarak tamamladılar.Son maçlarında etkisiz bir futbol ortaya koysalar da bulundukları konum önemli ve iç sahada puan kaybetmeye tahammülleri yok denecek kadar az.Reading ise ligin orta sıralarında bulunan mütevazı bir ekip son 3 maçlarında 8 gol yediler.İddiasız kalmanın verdiği rahatlıkla savunmada boş alanlar bırakmaktalar.Bir yanda çıkış yakalamak isteyen ve iddiası Premier lig olan takım diğer yanda ise hedefsiz ve savunmasında sıkıntı yaşayan deplasman ekibi iç sahada oynayan Brighton’a açılan oran değerli değerlendirmek lazım.

Tahmin : MS 1 (1.80)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın