Botaş (B) – Yakın Doğu Üniversitesi (B) Maç Analizi! (30 Mart)

unver-erturkTürkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde son 2 haftaya girilirken bir çok maç ölüm kalım niteliği taşıyor. O karşılaşmaların birinde geçen haftanın ‘’Bayanlar Dünya Rekortmeni’’ Botaş sahasında Yakın Doğu Üniversitesi’ni ağırlıyor.

Botaş geçtiğimiz hafta mali sıkıntılar yüzünden tüm as kadrosu takımı terk etmiş 97-2001 doğumlu gençlerden kurulu, ligde onur mücadelesi veren Ordulu gençleri TAM 107 SAYI FARK ile mağlup ederek büyük iş başardı. O güne kadar ligin lideri Fenerbahçe de dahil olmak üzere 3 takım TOPLAM 139 sayı fark atmıştı. Demek ki Botaş’ın düşündüğü hepimizin bilmediği as oyuncular ile mücadele edip gençleri BASKETBOLA KÜSTÜRMEK dışında başka bir şey vardı. ÖZÜR DİLER, tekrar bu müthiş galibiyetten ötürü başta;
Sahaya AS oyuncuları süren KOÇ Ceyhun Yıldızoğlu olmak üzere süre alıp çift haneye çıkan 8 oyuncuyu da tebrik ederiz.

Bu müthiş galibiyetten önceki 5 maçta aldıkları 4 yenilgiye bakacak olursak Avery Warley ve Evanthia Maltsi takımın sayı yükünü çeken isimler. En büyük problemleri çok fazla top kaybı yapmaları.

Yakın Doğu Üniversitesi artık kader maçlarına çıkıyor. Kalan 2 maçını kazanması halinde ligde kalacaklar veya Edirne Spor’un 2 maçını da kaybedip yada Adana ASKİ’nin oynayacağı 2 maçtan birini kaybetmesini bekleyecekler. Geçtiğimiz hafta Mersin’i sahalarında müthiş bir tempo ile başlayarak ilk çeyrekte yakaladıkları fark ile mağlup ettiler. Kelsey Bone boyalı alanı çok iyi kullanıyor. Tiffany Hayes tempoyu belirleyen isim.
Kader maçlarından ilkine Adana deplasmanında çıkacak olan YDU son topa kadar mücadelesini verir. Handikap avantajı ile MS 2.

Tahmin : MS 2 (4.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın