Boston Celtics – Philadelphia 76’Ers Maç Analizi! (17 Mart)

necaDoğu ‘da 9. sırada bulunan Boston bu gece kendi sahasında Philadelphia’yı ağırlayacak. Boston son çıktığı 5 maçtan 4 galibiyet çıkardı. Play off için iddiaları devam etmekte. Son İndiana maçında oyunun içinde problemler yaşasalar da maçı kazanmasını bildiler. Evan Turner formsuz gözüküyor. Bradley de bulduğu dakikaları verimli kullanamıyor. Takas döneminde kadroya katılan İsaiah Thomas gelmesiyle beraber takımın sayı yükünü üstlenmeye başladı. Ancak sakatlığı yüzünden bu maçta da oynaması zor gözüküyor. Son 4 maçta attıkları sayı ortalaması sadece 92.

66 maç sonunda aldığı 15 galibiyetle 14. sırada bulunan Philadelphia ise son 4 maçının 2 sini kazandı. Kazandığı maçlar ise Doğu’nun lideri Atlanta ve Sacramento’ydu. Son dönemde bir sıçrama yaptıkları gerçek. Çünkü kaybedilen Chicago maçını uzatma da Brooklyn maçını ise son 2 dakikada yaptıkları ufak hatalar nedeniyle kaybetti. Takımın çaylak oyunculardan oluşması maç sonlarında fark ne olursa olsun iyi mücadele edip direniyorlar. Kadrolarında bulunan her oyuncudan katkı almaları oyun içinde diri kalmalarına neden oluyor. Son 4 maçta attıkları sayı ortalaması ise 88.4.

Boston belki kadro kalitesi olarak ağır basıyor ancak Philadephia’nın son maçlarda gösterdiği oyun karakteri ve direnç nedeniyle taraf bahsinde deplasman takımı tarafındayım.

Tahmin: MS 2 (+9.5h)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın