Bolivya – Peru İddaa Tahmini! (26 Haziran)

koraycelikerKupa Amerika‘da Çeyrek Final maçlarına geçildi! En zayıf eşleşme olarak Bolivya – Peru eşleşmesinin göze çarptığı kesin. Bu 2 takımın birbirlerine denk gelmesi gerçekten ilginç oldu. Turu geçen takım yarı finalin de en zayıf halkası olacak. Bu maçın galibinin yarı finaldeki rakibi dün Uruguay‘ı eleyen Şili! Yani aslında yarı final için bile karşılarında diğer takımlara oranla daha güçsüz bir takım denk gelecek. Öbür taraftan Arjantin ve Brezilya‘nın geliyor olmasını unutmamak lazım. Bu, 2 takım adına büyük bir şans.

Bolivya ilk turda Şili, Meksika ve Ekvador‘un olduğu gruptan çıkmayı başardı. Ev sahibi Şili‘ye 5-0 mağlup olmuşlardı. Peru ise Brezilya, Venezuela ve Kolombiya‘nın olduğu gruptan çıktı. Özellikle savunmaları çok iyi durumda. Ancak aynı şeyleri hücum hattı için söylemek zor!

Şili‘nin yarı finaldeki rakibinin belli olacağı maçta iki takıma da güvenip taraf bahsi almak çok zor. Ben Peru‘nun maçı kitleyeceğini düşünüyorum. Erken bir şans golü olmadı sürece maçta anormal sonuçlar ortaya çıkmayacaktır.

Tahminler: MS X (3.1) & 2,5 Altı (1.4) & SK 0:0 (5.75)

ploutos

Şili, Ekvador ve Meksikalı grubu 4 puanla ikinci sırada bitirerek adını çeyrek finale yazdıran Bolivya, Meksika ile 0-0 berabere kalırken Ekvador‘u 3-2 ile geçmişti. Son maçında ise ev sahibi Şili karşısında bozguna uğrayan ekip sahadan 5-0 gibi farklı skorla mağlup olarak ayrılmıştı.

Peru ise Brezilya, Kolombiya ve Venezuelalı grubu 4 puanla averajla ikinci sırada tamamlayıp adını çeyrek finale yazdırmıştı. İlk maçında Brezilya‘ya 2-1 mağlup olan ekip, ikinci maçında Venezuela‘yı 1-0 ile geçerken son maçında Kolombiya ile 0-0 berabere kalmıştı.

Açıkçası şu ana kadar Bolivya‘nın hücum performansını çok beğenmediğimi söylemeliyim. Her ne kadar Ekvador karşısında 3 gol bulsalar da çok yüksek yüzdeyle hücum ettiklerini hatırlatmakta yarar var. O maçta da Ekvator’un çok kötü başladığı maçta özellikle ikinci yarı yeniden doğuşunu izlemiştik ama nefesleri yetmemişti. Peru ise şu ana kadar savunmasıyla ayak durdu. 2,5 gol barajının aşılmayacağı kanaatindeyim.

Tahmin: 2,5 Alt (1.40)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den İkili Kupon! (26 Mayıs)

İdeal 100 – Real Madrid – Liverpool MS X : 3.75 669 – Golden State Warriors …

Bir Cevap Yazın