Bilbao – Sevilla Maç Analizi! (17 Nisan)

fersu-yahyabeyogluBilbao 13 galibiyetle 10.sırada ve ligin bitimine 7 hafta kala halen playoff şanslarını sürdürüyor. Son maçlarda dengesiz bir performans sergiliyorlar, istikrarı yakalayamadılar. Ama evlerinde etkililer ve 3/3 yaptılar. Mumbru ve Bertans bu maçta da koç Alonso’nun en önemli kozları olacaklar. Ligde ortalama 78 sayı atıp potalarında 81 sayı görüyorlar, savunmadaki problemleri devam ediyor. Son 3 maçlarından birinde 159 sayı barajı geçildi diğer iki maçlarında da 159 ve 157 sayılar çıktı. Hannah ve Todorovic’in forma giymesi beklenmiyor, Ruoff ise formasına kavuşuyor.

Sevilla 11 galibiyetle 13.sırada. Playoff şansları halen devam ediyor ama biraz uzaklaştırlar asıl mücadelenin içerisinden. Son iki maçlarını kazandılar ve ivmelerini arttırarak devam ettirmek istiyor koç Casemiro’nun öğrencileri. Bamforth, Balvin, Nachbar üçlüsü takımın ön plana çıkan isimleri. Genç Hakanson da son maçlarda çok değerli bir katkı veriyor. Ortalama 77 sayı atıp potalarında da 85 sayı görüyorlar, rakipleri gibi savunmada problem yaşıyorlar. Son 3 maçlarından ikisinde 159 sayı barajı geçildi.

Son maçlarda hücum performansları ile ön plana ama savunmadaki zaafları devam eden iki takımın mücadelesinde bol skor bekliyorum. İki takımda maç boyu etkili oldukları yüksek tempoyu devam ettirmek isteyeceklerdir.

Tahmin: Üst (159,5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın