Bilbao – Manresa Maç Analizi! (11 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluKoç Alonso’nun öğrencileri 15 galibiyetle ve averajla 9.sıradalar, son 3 maçlarından sadece 1 galibiyet alabildiler. Ligin sonuna gelinirken playoffta yer alabilmek için acil galibiyetlere ihtiyaçları var. Mumbru, Bertans ve Hannah bu maçta da ev sahibinin en büyük kozları olacaklar. D.Todorovic dışında takımda eksik yok. Kendi sahalarında oynadıkları maçlarda ortalama 165 sayı çıkıyor.

Misafir takım Manresa 10 galibiyetle 15.sırada ve son 3 maçlarından hiç galibiyet çıkaramadılar. Düşme tehlikesini henüz atabilmiş değiller ve artık alacakları her galibiyet altın değerinde olacak. Son maçlarda olduğu gibi bu maçta da koç Vives’in en önemli kozları Musli, Simon ve Grigonis olacaklar. Deplasmanda oynadıkları maçlarda ortalama 147 sayı çıkıyor.

Bilbao playoff yarışında kalabilmek için kendi sahasındaki bu maçı kazanmak zorunda. Bunun için de taraftarlarını arkalarına alıp en iyi yaptıklarını tempolu basketbolu tercih edeceklerdir. Tabiki bu tempo Manresa’ya da daha fazla atış şansı tanıyacak ve skoru yükseltecektir.

Tahmin: Üst (152.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın