Bilbao – Fuenlabrada Maç Analizi! (12 Şubat)

Ligin heyecan verici kadrolarından birinine sahip olan Bilbao 8 galibiyetle 10.sırada ve play-off potasından sadece 2 galibiyet gerideler şuanda. 2017 yılına 3 mağlubiyetle yaptıkları kötü başlangıcın ardından toparlandılar ve 2/2 yaparak morallerini geri kazandılar son haftalarda. Özellikle hücum performanslarını yükseltmeleri ve kendilerini bulmaları bu galibiyetlerdeki temel etkendi. Liga Endesa’da ortalama 78 sayı atarken potalarında da 81 sayı görüyorlar. Mumbru ve Bamforth yine koç Duran’ın en güvendiği isimler olacaklar.

Fuenlabrada Liga Endesa’nın en yüksek tempoda oynayan takımlarından biri. Şuanda 9 galibiyetle 9.sıradalar ve play-off potasının 1 galibiyet gerisindeler. Son haftalarda da iyi bir performans gösteriyorlar ve 4 maçtan üçünü kazandılar. Ayrıca Eurocup’dan da elendiler ve artık sadece lige konsantre durumdalar. Son 3 maçlarında da 160 ve üzeri sayı çıktı. Ortalama 79 sayı atarken potalarında da 83 sayı görüyorlar. Paunic ve Popovic takımın en önemli hücum silahları olarak ön plana çıkıyor.

Hücum performansları adına ligin keyif veren iki takımının mücadelesinde temponun hep yüksek noktalarda seyredeceğini ve bol skorlu bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Dnek güçlerin mücadelesinde maç sonu yerine üst seçeneği daha değerli.

Tahmin: Üst (160.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın