Bilbao Basket – Estudiantes Maç Analizi! (7 Ekim)

fersu-yahyabeyogluYenilenen Bilbao sezona tam istediği gibi başladı ve playoff yolunda kendisine rakip olabilecek önemli takımlarında biri olan Fuelabrada’yı deplasmanda geçmeyi başardılar etkili bir oyunla. Bamforth enfes bir maç çıkardı 23 sayıyla ve yeni transfer Buva ile yürüyen tecrübe Mumbru da ona çok iyi eşlik ettiler. Bunun yanında takım olarak da ribaundlarda dominant bir maç çıkardılar. Bu sezon da hücumda tehlikeli bir takım olacaklarını ve keyif veren bir basketbol izleteceklerini gösterdiler.

Geçen düşmekten son anda kurtulan Estudiantes bu sezon yaptığı olumlu hamlelerle biraz olsun ayağa kalkar diyordum ama daha ilk maçta kendi sahalarında denk güçteki Sevilla’ya farklı kaybettiler. Hücumda problem yaşamadılar. Yeni transferler Jackson ve Sutton görevlerini fazlasıyla yerine getirdiler. Fakat savunmadaki problemi çözmeleri lazım, çok dağınıklar. Bunun yanında ribaundlarda da başarısızlar. Emektar uzunlar Traore ve Savane bu konuda yetersiz kaldılar ilk maçta.

Bilbao belirttiğim gibi hücumda etkili bir takım, yüksek tempoyu seviyorlar ve bunu rakiplerine de empoze ediyorlar. Böylelikle onlar da bol top kullanıyorlar ve maçın skor potansiyeli yükseliyor. Estudiantes de başta Jackson olmak üzere bu tempoya uygun bir takımlar. Bol skorlu bir maç bizi bekliyor.

Tahmin: Üst (161.5)

İlginizi Çekebilir

Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (23 Mayıs)

Son şampiyon Golden State bu seride ilk maçı deplasmanda kazanmıştı. Houston ne kadar ligi 1. …

Bir Cevap Yazın