Best Balıkesir – Anadolu Efes Maç Analizi! (23 Ekim)

fersu-yahyabeyogluTecrübeli koç Mete Babaoğlu yönetiminde kısıtlı bir kadroyla ligde mücadele etmeye çalışan Balıkesir ilk iki maçta elinden geleni yaptı ancak galibiyetle buluşamadı. İlk maçlarında İstanbul’da Galatasaray’a yenilmeleri önemli değildi ama ikinci maçta bu sezon en büyük rakiplerinden biri olan Büyükçekmece’ye üstelik kendi sahalarında boyun eğdiler. Acilen toparlanmaları ve en azından kendi sahalarında artık hedef maçları kaybetmemeleri gerekiyor. 8 oyunculuk bir rotasyonla idare etmeye çalışıyorlar. Green bu takımın organizasyon anlamında ve skor anlamında herşeyi, 37 dakika sahada kaldı iki maçta ortalama.

Koç Perasovic yönetiminde lige iyi başlayan Anadolu Efes iki kolay rakibini de rahat bir şekilde farklı olarak geçmeyi başardı. Ancak Euroleague’de bu hafta ciddi bir yara aldılar, ezeli rakipleri Olympiakos’tan deplasmanda tam 24 sayı fark yediler. Acilen morale ihtiyaçları var. Hazırlık döneminde etkisiz kalan Cotton ve Furkan ligdeki iki maçta ön plana çıkan isimler oldular. Cedi de hem Euroleague de hem de ligde takımın en formda isimlerinden biri. Geçen sezon çok eleştirilse de özellikle hücumda takımın en önemli silahı olan Heurtel kötü bir başlangıç yaptı, halen kendine gelebilmiş değil.

Best Balıkesir TED Kolejliler kadar olmasa da ligin zayıf halkalarından biri. Anadolu Efes’in onların kalibresine yakın olan İBB’ye geçen hafta neler yaptığını biliyoruz. Euroleague’deki hezimet sonrası bir morale ihtiyaçları var ve Balıkesir deplasmanında bulacaklardır, 10.5 handikapı geçmeleri sorun olmayacaktır. Balıkesir ilk yarı direnebilir ama dar rotasyonu ile özellikle ikinci yarıda Efes’in karşısında duramaz.

Tahmin: MS 2 (-10.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın