Best Balıkesir – Acıbadem Üniversitesi Maç Analizi! (29 Mayıs)

giray-ozkanTBL yarı finallerinde 4. maça kalan tek seri Balıkesir’de oynanacak. Best Balıkesir ligin en skorer ekiplerinden biri oldu sezon boyunca. Özellikle 3 sayılık isabetlerde yüksek yüzde ile oynadılar sezonun son bölümünde. Play-off maçlarında da Denizli ve Acıbadem’i bu yüksek yüzde ile deplasmanda yendiler. Skor yüklerini son maçta Mike Davis, Serkan Menteşe,Ogün Sevinç ve Eugene Kelley çekti.Son maçın tek kötü yanı %53 olan serbest atış yüzdesiydi. Bugün bu maçı kazanmaları halinde gelecek sezon BSL’de mücadele etmeye hak kazanacaklar.

Acıbadem Üniversitesi tecrübeli ancak yaşı da ilerlemiş isimlerden oluşan bir ekip. Kerem Tunçeri sakatlık sonrası dönüşünde istediği etkiyi henüz yaratabilmiş değil. Sadece kazanılan maçta belirleyici isim oldu. Son maçtaki 11 sayı ve 6 asisti yeterli olmadı. Sharrod Ford her maçta double double performansını ortaya koysa da orijinal pozisyonu 5 numara olduğu için rakibinin pivotlarını savunmada sorun yaşadı.Top kayıpları da rakiplerinden fazla olunca kazanma şansları azaldı.

Best Balıkesir play-off döneminde sahasında oynadığı 3 maçın ikisinde sahadan 166 sayı ve üzerinde toplam skorlar ile ayrıldı. Ancak bu istatistik aldatıcı olabilir çünkü sahasında ki son Denizli maçında savunma ile kazandı. Ben ev sahibi ekibin ilk devre handikapını geçeceğini düşünüyorum. Ayrıca karar aşamasında sert bir maç bekliyorum.

Tahmin: IY 1 (-2.5h)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın