Beşiktaş – Türk Telekom Maç Analizi! (18 Ekim)

giray-ozkanLigte ilk hafta Darüşşafaka Doğuş karşısında bitime beş dakika kala 9 sayı öndeyken maçı kaybeden Beşiktaş, son olarak Eurocup’ta grubunda ilk maçında Slovenya temsilcisi Olimpija ‘ya karşısında ilk 30 dakika sonunda sadece 32 sayı atarak 18 sayı geri düştüğü maçta rakibini yakaladı ancak mağlubiyetten kurtulamadı. Takım içi uyum sorunları çok fazla olan ve oyun kurucu pozisyonunda çok ciddi sıkıntı yaşıyan Beşiktaş son olarak bu eksikliğini gidermak amacıyla San Antonio Spurs’ten şutör guard John Holland’ı kadrosuna kattı ve Porto Rikolu basketbolcu teknik ekibin uygun görmesi durumunda maç kadrosunda yer alacak.

Türkiye Basketbol Ligi’nde ilk haftanın son maçında Fenerbahçe Ülker’e mağlup olan Türk Telekom, kadrosunu baştan aşağı yeniledi ve Ertuğrul Erdoğan ile devam ediyorlar. Josh Carter-Milovan Rakovic ikilisi takımın sürükleyici oyuncusu durumunda. Michael Roll, Devoe Joseph, Ben McCauley gibi ligte iş yapabilecek yabancılara sahipler. Yerli rotasyonunda ligimizin önemli oyuncularından Barış Ermiş, Evren Büker, Ümit Sonkol bulunuyor. Ankara temsilcisi her ne kadar iyi bir kadro oluşturmuş olsalarda bence iyi bir takım kimyası henüz yaklayamadılar. İhtiyaçları olan şey zaman. Yeni kurulmuş olan iki takımda çok fazla inişli çıkışlı grafik sergiliyor bu yüzden taraf bahsinden uzak durulmalı.

Hem Beşiktaş hemde Türk Telekom hücum konusunda büyük sorunları olan takımlar. Hücumda olan eksikliklerini savunma ile telafi ediyorlar. İki sert takımın mücadelesinde savunmalar ön plana çıkar ve toplamda iki takımın üreteceği skor 146 sayıyı bulmaz.

Tahmin: (TS: 145,5) ALT

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın