Beşiktaş SJK – Paok Maç Analizi! (2 Aralık)

unver-erturkBeşiktaş Sompo Japon grubun en kritik karşılaşmalarının birinde Paok’u ağırlıyor.

Koç değişikliğinden sonrabir seri yakalayan siyah-beyazlı ekip oynadığı son 4 resmi maçıda kaybetti.Chinemelu Elonu’nun transferi ve Lamont Hamilton’un sakatlıktan dönmesiyle pota altında bir sertlik kazanan Beşiktaş’ta Lampe’nin sakatlığı bu süreçte onları hücumda zayıflattı.Cenk Akyol çok formda.Ligde son oynadıkları Fenerbahçe karşılaşmasını rakibin eksiklerine rağmen farklı kaybettiler.Ribaundlarda resmen ezildiler.D.J. Seeley ve Murphy neredeyse hiç katkı vermiyor.

Paok bu sezon düşük bütçeli kadro kurarak hayal kırıklı bir sezon geçiriyor.Eurocupta oynadıkları 7 karşılaşmada sadece 2 galibiyet alabildiler ve kaybettikleri maçları büyük farklar ile kaybettiler.
Beşiktaş’ın bu karşılaşmadan istediği sonucu alacağını düşünüyorum.

Tahmin ; İY 1 (-5,5)

 

giray-ozkanSon maçlarda kötü sonuçlar alan Beşiktaş sahasında PAOK’u ağırlıyor.

Beşiktaş son resmi maçlara galibiyet hasreti çekiyor.Son 4 resmi maçta da yenilirken bu 4 resmi maçta potasında ortalama 91.75 sayı görmesi dikkat çekti.Bu maçların ortak özelliği pota altında Maciej Lampe gibi bir gücün olmaması olurken, hücumda da (kendi oyun tempolarına göre) çok üretken olamayıp 82.25 sayı ortalaması ile oynadılar.

PAOK’ta çok iyi bir dönem geçirmiyor.Son 2 Eurocup maçını kaybettiler.Ligde 3,Eurocup’ta ise 2 galibiyetleri var.Eurocup E grubunun en az sayı atan (maç başı 72.28) takımı konumundalar.Deplasmanda bu rakamın 67.66 sayıya kadar düşmesi dikkat çekici.Ve hiçbir deplamanda 70 sayı atamadılar.

Grubun belki de en kısır ekiplerinden biri ile oynayacak olan Beşiktaş için bir fırsat maçı.Kazanarak kötü gidişi durduracaklarını düşünüyorum.MS:1 ve alt tercihlerim var.

Tahmin ; MS:1 (10,5)

 

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın